Таг: велосипедска патека

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ВО ШТИП ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ НОВА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО ДОЛЖИНА ОД 7 КИЛОМЕТРИ

ВО ШТИП ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ НОВА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО ДОЛЖИНА ОД 7 КИЛОМЕТРИ

Општина Штип почна да гради велосипедска патека која ќе се протега покрај реката Брегалница и веќе постојната пешачка патека од штипско Ново село до н ...
АВТОМОБИЛИ ПАК СЕ ПАРКИРААТ НА УЛИЦАТА ВО ТЕТОВО КАДЕ ШТО ДО ВЧЕРА БЕШЕ ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА

АВТОМОБИЛИ ПАК СЕ ПАРКИРААТ НА УЛИЦАТА ВО ТЕТОВО КАДЕ ШТО ДО ВЧЕРА БЕШЕ ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА

Таму каде што до вчера се протегаше велосипедската патека на улицата Илинденска во Тетово сега се редици паркирани автомобили. Новата општинска вла ...
КАСАМИ ОТСТРАНИ ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО ТЕТОВО НА БАРАЊЕ НА СУДОТ

КАСАМИ ОТСТРАНИ ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО ТЕТОВО НА БАРАЊЕ НА СУДОТ

Градоначалникот на Општина Тетово Билал Касами својата агенда за активности што ќе ги направи во првите 100 денови, ја започна со рушење на велосипедс ...
ВОДНО ЌЕ ДОБИЕ И НАДОЛНА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ЗА ЦЕЛОСНО ОДВОЈУВАЊЕ НА ПЕШАЦИТЕ ОД ВЕЛОСИПЕДИСТИТЕ

ВОДНО ЌЕ ДОБИЕ И НАДОЛНА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ЗА ЦЕЛОСНО ОДВОЈУВАЊЕ НА ПЕШАЦИТЕ ОД ВЕЛОСИПЕДИСТИТЕ

На Водно кон почетокот на наредниот месец ќе почне изведбата на втората планинска велосипедска патека во рамките на проектот „Велосипедски парк Водно“ ...
ВНИМАВАЈТЕ СО ТРОТИНЕТИТЕ, ВО 2019 ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНАЛО, ЛАНИ ДВАЈЦА БИЛЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

ВНИМАВАЈТЕ СО ТРОТИНЕТИТЕ, ВО 2019 ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНАЛО, ЛАНИ ДВАЈЦА БИЛЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Во 2019 едно лице кое управувало со тротинет загинало во сообраќајна несреќа, а лани две лица биле тешко повредени. Откако електричните тротинети од п ...
ТЕТОВО ДОБИ НОВА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА КОЈА ПОМИНУВА ПРЕКУ БЕТОНСКИ ПРЕЧКИ И КОНТЕЈНЕРИ

ТЕТОВО ДОБИ НОВА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА КОЈА ПОМИНУВА ПРЕКУ БЕТОНСКИ ПРЕЧКИ И КОНТЕЈНЕРИ

Општина Тетово реши да воведе уште една велосипедска патека во градот. Идејата беше добра, но реализацијата е катастрофална. Патеката е поставена на б ...
ПО БРОЈНИТЕ НЕСРЕЌИ, СТРУЖАНИ БАРААТ ИЗГРАДБА НА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА НА СТАРИОТ ПАТ ОХРИД-СТРУГА

ПО БРОЈНИТЕ НЕСРЕЌИ, СТРУЖАНИ БАРААТ ИЗГРАДБА НА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА НА СТАРИОТ ПАТ ОХРИД-СТРУГА

Стружани денеска со мирен протест побараа од надлежните изградба на велосипедска патека на стариот пат Охрид- Струга, бидејќи, како што велат, патот е ...
ОДЗЕМЕНА КОЛАТА НА ЛИЦЕТО КОЕ ВОЗЕШЕ ПО ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО СКОПЈЕ, СЕ СНИМАШЕ И СЕ ОБЈАВИ НА ТИКТОК

ОДЗЕМЕНА КОЛАТА НА ЛИЦЕТО КОЕ ВОЗЕШЕ ПО ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО СКОПЈЕ, СЕ СНИМАШЕ И СЕ ОБЈАВИ НА ТИКТОК

Парична казна и времено одземање на возилото заработи лицето кои возеше на новата велосипедска патека долж булеварот 8 Септември во Скопје. Градоначал ...
СКОПЈАНИ СИ НАПРАВИЛЕ ПАТ ПРЕКУ ЖАРДИНИЕРА И ГО УНИШТИЛЕ ДРВОРЕДОТ НА НОВИОТ БУЛЕВАР ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

СКОПЈАНИ СИ НАПРАВИЛЕ ПАТ ПРЕКУ ЖАРДИНИЕРА И ГО УНИШТИЛЕ ДРВОРЕДОТ НА НОВИОТ БУЛЕВАР ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

Дел од новиот дрворед и жардиниерата на булеварот Христијан Тодоровски-Карпош во скопската населба Бутел е уништен. За да направат пристап до плацевит ...
ТРОТОАРОТ СПРОТИ СКОПСКАТА ГЛАВНА ПОШТА ОСЛОБОДЕН ОД КОЛИ И УРЕДЕН СО НОВО ЗЕЛЕНИЛО

ТРОТОАРОТ СПРОТИ СКОПСКАТА ГЛАВНА ПОШТА ОСЛОБОДЕН ОД КОЛИ И УРЕДЕН СО НОВО ЗЕЛЕНИЛО

Тротоарот крај Градски ѕид блок 1, спротив зградата на Пошта во Скопје е ослободен од коли. Со години овој дел од центарот на градот беше претворен во ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ