Таг: Венко Филипче

1 2 3 4 5 6 74 40 / 732 НАПИСИ
СИТЕ НАД 40 ГОДИНИ КОИ ДО 30 АПРИЛ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО СКОПЈЕ ДОБИЈА ТЕРМИН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

СИТЕ НАД 40 ГОДИНИ КОИ ДО 30 АПРИЛ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО СКОПЈЕ ДОБИЈА ТЕРМИН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Сите граѓани и граѓанки од Скопје кои до 30 април се пријавиле за вакцинација против ковид-19 на сајтот vakcinacija.mk добиле термин, соопшти министер ...
СТИГНАА УШТЕ 100.000 ВАКЦИНИ „СИНОФАРМ“, ПРЕДНОСТ ЌЕ ИМААТ ПОСТАРИТЕ, МЛАДИТЕ ЌЕ ПОЧЕКААТ

СТИГНАА УШТЕ 100.000 ВАКЦИНИ „СИНОФАРМ“, ПРЕДНОСТ ЌЕ ИМААТ ПОСТАРИТЕ, МЛАДИТЕ ЌЕ ПОЧЕКААТ

Утрово во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје стигнаа уште 100.000 вакцини „Синофарм“, донација од кинеското Министерство за одбрана. Синоќа на М ...
БАРАЊАТА НА УГОСТИТЕЛИТЕ ЗА ЖИВА МУЗИКА И СВАДБИ ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДАМЕ В ПОНЕДЕЛНИК, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

БАРАЊАТА НА УГОСТИТЕЛИТЕ ЗА ЖИВА МУЗИКА И СВАДБИ ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДАМЕ В ПОНЕДЕЛНИК, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

В понеделник, Комисијата за заразни болести ќе ги разгледува барањата на угостителите кои денеска беа доставени до Министерството за здравство. Незави ...
В ПЕТОК ЌЕ СТИГНАТ 38.400 ВАКЦИНИ „АСТРАЗЕНЕКА“ ПРЕКУ КОВАКС МЕХАНИЗМОТ

В ПЕТОК ЌЕ СТИГНАТ 38.400 ВАКЦИНИ „АСТРАЗЕНЕКА“ ПРЕКУ КОВАКС МЕХАНИЗМОТ

В петок во земјава ќе пристигнат нови 38.400 дози од вакцината „АстраЗенека“, соопшти попладнево министерот за здравство Венко Фолипче. Вакцините кои ...
УШТЕ Е РАНО ДА СЕ УКИНАТ МАСКИТЕ НА ОТВОРЕНО И ДА СЕ ПРАВАТ СВАДБИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

УШТЕ Е РАНО ДА СЕ УКИНАТ МАСКИТЕ НА ОТВОРЕНО И ДА СЕ ПРАВАТ СВАДБИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

И покрај олабавувањето на мерките против ковид-19 и понатаму задолжително останува носењето на маските на отворено. На денешниот утринскиот состанок н ...
ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД ПОЛНОЌ, СЕ ОТВОРААТ ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД ПОЛНОЌ, СЕ ОТВОРААТ ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Полицискиот час да трае од полноќ до пет наутро, кафеаните, само на отворено, да работат до 23.30 и да се отворат фитнес центрите и теретаните, предла ...
ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПОЛНОЌ, СЕ ОТВАРААТ ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СМЕАТ ДА ЗЕМАТ ОДМОР, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПОЛНОЌ, СЕ ОТВАРААТ ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СМЕАТ ДА ЗЕМАТ ОДМОР, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Полицискиот час да трае од полноќ до пет наутро, кафеаните, само на отворено, да работат до 23.30 и да се отворат фитнес центрите и теретаните, пред ...
ЗАСЕГА НЕ ЈА МЕНУВАМЕ ОДЛУКАТА ЗА СТАРОСНАТА ГРАНИЦА ЗА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ КАКО ГЕРМАНИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЗАСЕГА НЕ ЈА МЕНУВАМЕ ОДЛУКАТА ЗА СТАРОСНАТА ГРАНИЦА ЗА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ КАКО ГЕРМАНИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Засега нема промена на одлуката вакцината на „АстраЗенека“ да се дава на помлади лица од 60 години, рече денеска министерот за здравство откако Герман ...
ФИЛИПЧЕ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ“, МИНИСТРИТЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО НАРЕДНИТЕ 10-14 ДЕНА

ФИЛИПЧЕ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ“, МИНИСТРИТЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО НАРЕДНИТЕ 10-14 ДЕНА

Министерот за здравство Венко Филипче денес ја прими првата доза од ковид вакцината на кинеската компанија „Синофарм“ и рече дека добро се чувствува. ...
ОД 9 ИЛЈАДИ ЗАКАЖАНИ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНИ, ВЧЕРА ДОШЛЕ 4.500 ГРАЃАНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ОД 9 ИЛЈАДИ ЗАКАЖАНИ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНИ, ВЧЕРА ДОШЛЕ 4.500 ГРАЃАНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравс ...
1 2 3 4 5 6 74 40 / 732 НАПИСИ