Таг: ветер

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ЗАТВОРЕНА Е ЖИЧНИЦАТА НА ВОДНО, УХМР НАЈАВИ ВЕТЕР НАД 70 КМ/ЧАС

ЗАТВОРЕНА Е ЖИЧНИЦАТА НА ВОДНО, УХМР НАЈАВИ ВЕТЕР НАД 70 КМ/ЧАС

Поради несоодветни временски услови за работа, жичницата денеска не почна со работа вообичаено од 10 часот, соопшти ЈСП „Скопје“. „Надлежните служб ...
СИЛНИОТ ВЕТЕР ВО ТЕТОВО СОБОРИ ДРВО ВРЗ ДВА АВТОМОБИЛА

СИЛНИОТ ВЕТЕР ВО ТЕТОВО СОБОРИ ДРВО ВРЗ ДВА АВТОМОБИЛА

Силниот ветер кој попладнево почна да дува во Тетово собори дрво кое падна врз два паркирани автомобила. Според првичните информации, нема повредени, ...
СИЛЕН ВЕТЕР КУТНА ДРВЈА ВО ВЕЛЕС, СЕЛАТА ОД ОПШТИНА ЧАШКА БЕЗ СТРУЈА

СИЛЕН ВЕТЕР КУТНА ДРВЈА ВО ВЕЛЕС, СЕЛАТА ОД ОПШТИНА ЧАШКА БЕЗ СТРУЈА

Силниот ветер кој претпладнето дуваше во Велес и Велешко кутна три дрјва во градот. Паднаа дрвја во дворот на Затворот кај Горно Оризари, во дворот на ...
ВЕТЕРОТ ГО ИСКРИВИ ФИЛМСКОТО ПЛАТНО НА „БРАЌА МАНАКИ“ КОГА ПЕНДАРОВСКИ МУ ЈА ВРАЧУВАШЕ НАГРАДАТА НА КРИСТИЈАН БЕРГЕР

ВЕТЕРОТ ГО ИСКРИВИ ФИЛМСКОТО ПЛАТНО НА „БРАЌА МАНАКИ“ КОГА ПЕНДАРОВСКИ МУ ЈА ВРАЧУВАШЕ НАГРАДАТА НА КРИСТИЈАН БЕРГЕР

Ветерот го заниша и навали филмското платно на свеченото отворање на Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки“во Битола, додека на сцената претседат ...
ПОЖАРОТ ВО ПЕХЧЕВО УШТЕ НЕ Е ПОД КОНТРОЛА, МОЖНО Е ДА СЕ ПРОШИРИ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛАТ ОД ЦУК

ПОЖАРОТ ВО ПЕХЧЕВО УШТЕ НЕ Е ПОД КОНТРОЛА, МОЖНО Е ДА СЕ ПРОШИРИ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛАТ ОД ЦУК

Го гаснат пожарот, одат екипите дваесет метри напред, се вртат назад и гледаат повторно гори, вели Горан Стојковски од Центарот за управување со кризи ...
СИЛНИОТ ВЕТЕР ВО БИТОЛА КОРНЕШЕ БОРОВИ, БЕЗ СТРУЈА ДЕЛ ОД ГРАДОТ И 15 СЕЛА

СИЛНИОТ ВЕТЕР ВО БИТОЛА КОРНЕШЕ БОРОВИ, БЕЗ СТРУЈА ДЕЛ ОД ГРАДОТ И 15 СЕЛА

Силниот ветер со брзина на моменти и до 70 километри на час, откорна над 20 дрвја во градскиот парк, касарната, во Нова Битола и на други места. Прете ...
ГОРИ ПОЛЕТО ОД УЛАРЦИ ДО ОРИЗАРИ ВО КОЧАНИ, ВЕТEРОТ ГО ЗАСИЛУВА ОГНОТ

ГОРИ ПОЛЕТО ОД УЛАРЦИ ДО ОРИЗАРИ ВО КОЧАНИ, ВЕТEРОТ ГО ЗАСИЛУВА ОГНОТ

Вечерва изби неколкукилометарски пожар од селото Уларци па се до Оризари во Кочани, потврди СВР Штип за САКАМДАКАЖАМ.МК. „Не е познато како изби по ...
КАЈТСУФРАЊЕТО СТАНА ЛЕТЕН ХИТ ВО ПРЕСПА

КАЈТСУФРАЊЕТО СТАНА ЛЕТЕН ХИТ ВО ПРЕСПА

На плажите во Преспа летово нова актракција станува кајтсурфингот, спорт за чие име професионалците велат дека нема буквален превод на македонски, но ...
ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“ ЧЕТИРИ ДЕНА БЕЗ ЗАШТИТНА ОГРАДА ОТИ ЈА ОДНЕСЕ ВЕТЕРОТ, НЕМА КАЗНА ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ЗА ИНВЕСТИТОРОТ

ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“ ЧЕТИРИ ДЕНА БЕЗ ЗАШТИТНА ОГРАДА ОТИ ЈА ОДНЕСЕ ВЕТЕРОТ, НЕМА КАЗНА ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ЗА ИНВЕСТИТОРОТ

Градилиштето на ТЦЦ „Плаза“ поранешно „Беко“ во центарот на Скопје, целосно е отворено, без заштитна ограда. Од силниот ветер кој дуваше во средата ве ...
МАСКИ И КИКИРИКИ

МАСКИ И КИКИРИКИ

1 Што е најразумна реакција на граѓанин, кога ќе чуе од епидемиолог од Институтот за јавно здравство дека еден случај на коронавирус не преставува опа ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ