Таг: Викторија Јовановска

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ГИНЕКОЛОГИЈА ДОБИ ДНЕВНА БОЛНИЦА ЗА АБОРТУСИ, ЌЕ СЕ НАБАВИ И РОБОТ-ХИРУРГ

ГИНЕКОЛОГИЈА ДОБИ ДНЕВНА БОЛНИЦА ЗА АБОРТУСИ, ЌЕ СЕ НАБАВИ И РОБОТ-ХИРУРГ

Гинеколошко-акушерската клиника во Скопје (ГАК) доби нов простор за Дневната болница и сала за киретажа. Станува збор за современо опремен мини центар ...
УКРАДЕНА ИЗЈАВАТА ОД ДОСИЕТО НА РОДИЛКАТА КОЈА ВО ДВЕ РОДИЛИШТА КРИЕШЕ ДЕКА ИМАЛА КОНТАКТ СО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

УКРАДЕНА ИЗЈАВАТА ОД ДОСИЕТО НА РОДИЛКАТА КОЈА ВО ДВЕ РОДИЛИШТА КРИЕШЕ ДЕКА ИМАЛА КОНТАКТ СО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Полиција ќе истражува кој од Клиниката за гинекологија ја украл изјавата од досието на родилката што лажела дека немала контакт со позитивен на КОВИД- ...
БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

Докторка чиј свекор бил позитивен на КОВИД-19, дошла да се пораѓа на Клиниката за гинекологија во Скопје без да каже дека имала контакти со заразено л ...
КУМАНОВКА КОЈА СЕ ПОРОДИЛА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА Е ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, И ТАА И БЕБЕТО СЕ ДОБРИ И СЕ ПУШТЕНИ ДОМА

КУМАНОВКА КОЈА СЕ ПОРОДИЛА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА Е ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, И ТАА И БЕБЕТО СЕ ДОБРИ И СЕ ПУШТЕНИ ДОМА

На Киниката за гинекологија и акушерство (ГАК) во Скопје пред три дена се породила пациентка за која резултатот од тестирање  покажал дека е позитивна ...
ПЕТ ПРЕДВРЕМЕНО РОДЕНИ БЕБИЊА ПОЧИНАЛЕ НА ГИНЕКОЛОШКАТА КЛИНИКА, МАЈКИТЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА КОВИД-19

ПЕТ ПРЕДВРЕМЕНО РОДЕНИ БЕБИЊА ПОЧИНАЛЕ НА ГИНЕКОЛОШКАТА КЛИНИКА, МАЈКИТЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА КОВИД-19

Пет предвреме родени бебиња починале за една недела на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК) во Скопје каде што се третираат пациентки заболени ...
ТРУДНИЦИТЕ СО НОРМАЛНА БРЕМЕНОСТ ВО ЧАИР, КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА САМО ЗА РИЗИЧНИ БРЕМЕНОСТИ И ЗАРАЗЕНИ И СОМНИТЕЛНИ ТРУДНИЦИ СО КОВИД-19

ТРУДНИЦИТЕ СО НОРМАЛНА БРЕМЕНОСТ ВО ЧАИР, КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА САМО ЗА РИЗИЧНИ БРЕМЕНОСТИ И ЗАРАЗЕНИ И СОМНИТЕЛНИ ТРУДНИЦИ СО КОВИД-19

Клиниката за гинекологија и акушерство ги прима само трудниците со високоризични бремености изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК директорката Викторија Јовановск ...
БЕЉА БЕШЕ РАЗРЕШЕН ОД ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ЗАТОА ШТО ТРОПА ГЛУПОСТИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

БЕЉА БЕШЕ РАЗРЕШЕН ОД ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ЗАТОА ШТО ТРОПА ГЛУПОСТИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Експресното разрешување на економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство Ваљон Беља, што се случи пред два дена, според премиерот Зор ...
АНА ДАНЕВА МАРКОВА ОД ГИНЕКОЛОГИЈА ЌЕ РАКОВОДИ СО НОВИОТ КОМИТЕТ ЗА БЕЗБЕДНО МАЈЧИНСТВО

АНА ДАНЕВА МАРКОВА ОД ГИНЕКОЛОГИЈА ЌЕ РАКОВОДИ СО НОВИОТ КОМИТЕТ ЗА БЕЗБЕДНО МАЈЧИНСТВО

Д-р Ана Данева Маркова, од Клиниката за гинекологија, е претседател на новиот состав на Комитетот за безбедно мајчинство, кој денес ја одржа конститут ...
ГИНЕКОЛОГИЈА НАБАВИ ЛЕК ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПРЕДВРЕМЕНО ПОРОДУВАЊЕ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ СМРТНОСТА КАЈ БЕБИЊАТА

ГИНЕКОЛОГИЈА НАБАВИ ЛЕК ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПРЕДВРЕМЕНО ПОРОДУВАЊЕ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ СМРТНОСТА КАЈ БЕБИЊАТА

Клиниката за гинекологија и акушерство набавила лек со кој ќе се одложи предвременото породување за одреден период, за да има време да му се даде лек ...
ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ Ѝ ДАДЕ АВАНС НА ГИНЕКОЛОГИЈА ДА ЈА ОДБЛОКИРА СМЕТКАТА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ Ѝ ДАДЕ АВАНС НА ГИНЕКОЛОГИЈА ДА ЈА ОДБЛОКИРА СМЕТКАТА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Фондот за здравствено осигурување ќе ѝ даде аванс на Клиниката за гинекологија за да може да ја одблокира сметката, кажа министерот за здравство Венко ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ