Таг: Вилма Русковска

1 11 12 13122 / 122 НАПИСИ
СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ НЕ ГО РЕИЗБРА ОБВИНИТЕЛОТ НА ЗАЕВ ВО „ПОТКУП“

СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ НЕ ГО РЕИЗБРА ОБВИНИТЕЛОТ НА ЗАЕВ ВО „ПОТКУП“

Марија Ѓоргева, Енѓелуша Кадриу – Леши, Ивана Трајчева и Валентина Бислимовска се новите обвинители на Основното јавно обвинителство за организиран кр ...
ЧАВКОВ УШТЕ НЕ Е ВИКНАТ ДА ДАДЕ ИЗЈАВА ЗА 27 АПРИЛ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ЧАВКОВ УШТЕ НЕ Е ВИКНАТ ДА ДАДЕ ИЗЈАВА ЗА 27 АПРИЛ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Обвинителите и нивните истражители ја интензивираат истрагата за организираните насилства во Собранието на 27 април годинава, потврдија за САКАМДАКАЖА ...
1 11 12 13122 / 122 НАПИСИ