Таг: визен режим

ЕУ ЌЕ ГО СУСПЕНДИРА ДОГОВОРОТ СО РУСИЈА ЗА ОЛЕСНУВАЊЕ НА ВИЗНИОТ РЕЖИМ, НО НЕ СЕ ДОГОВОРИ ЗА ЦЕЛОСНА ЗАБРАНА ЗА РУСКИ ТУРИСТИ

ЕУ ЌЕ ГО СУСПЕНДИРА ДОГОВОРОТ СО РУСИЈА ЗА ОЛЕСНУВАЊЕ НА ВИЗНИОТ РЕЖИМ, НО НЕ СЕ ДОГОВОРИ ЗА ЦЕЛОСНА ЗАБРАНА ЗА РУСКИ ТУРИСТИ

Министрите за надворешни работи на ЕУ се очекува да поддржат суспензија на договорот за олеснување на визниот режим со Русија, објави „Фајненшл Тајмс“ ...
ДИВЈАЦИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН

ДИВЈАЦИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН

Партиите, и од власта и од опозицијата, протоколите за заштита од ковид не ги почитуваат на митинзите, а ние треба да им веруваме дека ќе ги исполнат ...
2 / 2 НАПИСИ