Таг: владика Петар

1 2 10 / 14 НАПИСИ
РОДОВАТА ЕДНАКВОСТ Е БОГОХУЛНА ИДЕОЛОГИЈА, А КОГА ЖЕНАТА БАРА ПОГОЛЕМИ ПРАВА БЕЗ ДОЛЖНОСТИ Е НИХИЛИЗАМ, РЕЧЕ ВЛАДИКАТА ПЕТАР ВО ВЕЛИГДЕНСКОТО ПОСЛАНИЕ

РОДОВАТА ЕДНАКВОСТ Е БОГОХУЛНА ИДЕОЛОГИЈА, А КОГА ЖЕНАТА БАРА ПОГОЛЕМИ ПРАВА БЕЗ ДОЛЖНОСТИ Е НИХИЛИЗАМ, РЕЧЕ ВЛАДИКАТА ПЕТАР ВО ВЕЛИГДЕНСКОТО ПОСЛАНИЕ

Отровна идеологија, манипулативна терминологија, богохулна, противприродна, изопачена, со овие зборови владиката Петар ја нарече родовата еднаквост во ...
ФИЛИПЧЕ Е РАЗОЧАРАН ШТО ВЛАДИКАТА ПЕТАР ОДБИВА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУС НА ВЕРНИЦИТЕ И НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ПРИЧЕСНА СО ИСТО ЛАЖИЧЕ

ФИЛИПЧЕ Е РАЗОЧАРАН ШТО ВЛАДИКАТА ПЕТАР ОДБИВА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУС НА ВЕРНИЦИТЕ И НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ПРИЧЕСНА СО ИСТО ЛАЖИЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче го осуди ставот на владиката Петар со кој ги отфрла препораките за заштита од коронавирусот за време на велигден ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР НЕ КАЖУВА ЗОШТО СЕ ЛЕКУВА ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА, ПРАЌА БЛАГОСЛОВ

ВЛАДИКАТА ПЕТАР НЕ КАЖУВА ЗОШТО СЕ ЛЕКУВА ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА, ПРАЌА БЛАГОСЛОВ

Преспанко-пелагонискиот владика Петар денеска одговори на прашањето на САКАМДАКАЖАМ.МК како се чувствува по заразата со ковид-19 и зошто одлучил да се ...
ГРОМ УДРИ ВО ЦРКВАТА ВО СЕЛО ДОЛНО СРПЦИ И ЈА ОШТЕТИ

ГРОМ УДРИ ВО ЦРКВАТА ВО СЕЛО ДОЛНО СРПЦИ И ЈА ОШТЕТИ

Вчеравечер околу полноќ, гром удрил во црквата „Свети Теодор Тирон“ во битолското полско село Долно Српци и видно ја оштетил. Од ударот напукнале дело ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР ИЗБЕГА ОД ПРЕТСТАВА СО СЕКС СЦЕНИ ВО БИТОЛА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР ИЗБЕГА ОД ПРЕТСТАВА СО СЕКС СЦЕНИ ВО БИТОЛА

Владиката Петар си замина без да ја догледа претставата „Фигурај венерис хисториај“ во изведба на театарот „Војдан Чернодрински“ од Прилеп, во која им ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЗАДРЖАН НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЗАДРЖАН НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

Митополитот преспанско-пелагониски Петар денеска е задржан на Меѓународниот аеродром Скопје по барање на Финансиската полиција, потврди владиката за С ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР НА МИКРОФОН ОТПЕА „ЖИМИ КРСТ И КАНДИЛО“

ВЛАДИКАТА ПЕТАР НА МИКРОФОН ОТПЕА „ЖИМИ КРСТ И КАНДИЛО“

Преспанско-пелагонискиот владика Петар на микрофон ја пееше патриотската песна „Послушајте патриоти“ за време на денешниот парастос на револуционерот ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР НЕ ДОЈДЕ НА СОБИРОТ ЗА СПАС НА ШУМАТА ВО ЈАНКОВЕЦ

ВЛАДИКАТА ПЕТАР НЕ ДОЈДЕ НА СОБИРОТ ЗА СПАС НА ШУМАТА ВО ЈАНКОВЕЦ

Ниту претставници на Преспанско-пелагониската епархија на чело со владиката Петар, ниту од надлежните институции за заштита на шумите не се појавиле н ...
ЦРКВАТА НЕ Е КОРПОРАЦИЈА ЈУДО, ПАРОЛИ ПРОТИВ ВЛАДИКАТА ПЕТАР НА ВРАТАТА ОД МИТРОПОЛИЈАТА

ЦРКВАТА НЕ Е КОРПОРАЦИЈА ЈУДО, ПАРОЛИ ПРОТИВ ВЛАДИКАТА ПЕТАР НА ВРАТАТА ОД МИТРОПОЛИЈАТА

Транспаренти со навредлива содржина упатена на адреса на Преспанско-пелагонискиот владика Петар синоќа биле прикачени на вратата од Митропилијата во Б ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР НИ ЈА УКРАДЕ ЦРКВАТА ВО ДЕМОНСКО ВРЕМЕ, ОТКРИЈА ВЛАСИТЕ ВО БИТОЛА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР НИ ЈА УКРАДЕ ЦРКВАТА ВО ДЕМОНСКО ВРЕМЕ, ОТКРИЈА ВЛАСИТЕ ВО БИТОЛА

Преку ноќ, во време кое е нестандардно за работата на катастарот, поточно во 23.32 часот била сменета сопственоста на влашката црква „Св.Константин и ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ