Таг: Владимир Атанасовски

1 2 323 / 23 НАПИСИ
УБК ОДБИВА ДА СПРОВЕДЕ СУДСКА НАРЕДБА, ИЗЈАВИ ЈАНЕВА ВО ЕДЕН ЧАСОТ ПО ПОЛНОЌ

УБК ОДБИВА ДА СПРОВЕДЕ СУДСКА НАРЕДБА, ИЗЈАВИ ЈАНЕВА ВО ЕДЕН ЧАСОТ ПО ПОЛНОЌ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева изјави дека постапката на СЈО во Управата за безбедност и контраразузнавање тапка во место и по 12 часа о ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИМА ОБВРСКА ДА ГО УАПСИ МИТКО ЧАВКОВ ЗА ДА СЕ СПРОВЕДЕ СУДСКАТА НАРЕДБА, ВЕЛИ ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИМА ОБВРСКА ДА ГО УАПСИ МИТКО ЧАВКОВ ЗА ДА СЕ СПРОВЕДЕ СУДСКАТА НАРЕДБА, ВЕЛИ ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по закон итно мора да обезбеди извршување на судската наредба, а не ги остави обвинителите од Специјал ...
ДЕФИЛЕ НА МИНИСТРИ ВО МВР, ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ИЗБРАН ТРЕТИОТ ВО РОК ОД 24 ЧАСА

ДЕФИЛЕ НА МИНИСТРИ ВО МВР, ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ИЗБРАН ТРЕТИОТ ВО РОК ОД 24 ЧАСА

Оливер Андонов синоќа беше избран за нов министер за внатрешни работи во Собранието со 65 гласа „за“ и ниту еден против по оставката на неговиот претх ...
1 2 323 / 23 НАПИСИ