Таг: Владимир Атанасовски

1 2 3 20 / 23 НАПИСИ
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ УАПСЕН ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, РУСКОВСКА БАРА ПРИТВОР

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ УАПСЕН ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, РУСКОВСКА БАРА ПРИТВОР

Владимир Атанасовски, поранешниот директор на УБК, кого вчера обвинетите браќа Стефан и Михаил Младеновски, како и обвинетиот Захарие Симовски го посо ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ПО РАЗРЕШУВАЊЕТО СИ ЗАМИНА ОД МВР

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ПО РАЗРЕШУВАЊЕТО СИ ЗАМИНА ОД МВР

Владимир Атанасовски, поранешен директор на Управата за безбедност и контраразузнавање кого вчера тројца од обвинетите го посочија токму него за орган ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ БАРАЛ ДА СЕ ФРЛАТ БОМБИ КАЈ ШЕЌЕРИНСКА И ШИЛЕГОВ ДОМА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТ КОЈ НОСЕЛ ПИШТОЛ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ БАРАЛ ДА СЕ ФРЛАТ БОМБИ КАЈ ШЕЌЕРИНСКА И ШИЛЕГОВ ДОМА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТ КОЈ НОСЕЛ ПИШТОЛ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Во 18.30 часот вечерва, обвинетиот за организираниот напад на Собранието на 27 април лани Захарие Симовски застана во Основниот суд Скопје 1 да ја дав ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ГИ ЗЛОУПОТРЕБИ ПАТРИОТСКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО, НИ РЕКОА ИВАНОВ ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА, СВЕДОЧЕШЕ  ОБВИНЕТИОТ СТЕФАН МЛАДЕНОВСКИ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ГИ ЗЛОУПОТРЕБИ ПАТРИОТСКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО, НИ РЕКОА ИВАНОВ ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТИОТ СТЕФАН МЛАДЕНОВСКИ

Луѓе кои немаат ни „п“ од патриотизам, а не знаат ниту колку краци има македонското знаме ги злоупотребија граѓаните поради личен интерес, сведочеше н ...
ЛАЗО ВЕЛКОВСКИ И ГОРАН НИКОЛОВСКИ НА МЕСТАТА НА МИТКО ЧАВКОВ И ВЛАДИМИР АТАНАСОВСКИ ВО БЈБ И УБК

ЛАЗО ВЕЛКОВСКИ И ГОРАН НИКОЛОВСКИ НА МЕСТАТА НА МИТКО ЧАВКОВ И ВЛАДИМИР АТАНАСОВСКИ ВО БЈБ И УБК

Владата ги избра Лазо Велковски за директор на Бирото за јавна безбедност и Горан Николовски за директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

Митко Чавков, директор на Бирото за јавна безбедност и Владимир Атанасовски, шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, денеска се очекува да ...
РУСИЈА ОД 2008 РАБОТЕЛА НА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА, ПРОТЕКЛЕ ДОКУМЕНТИ ОД УБК

РУСИЈА ОД 2008 РАБОТЕЛА НА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА, ПРОТЕКЛЕ ДОКУМЕНТИ ОД УБК

Руски шпиони и дипломати речиси една деценија работеле на ширење пропаганда и провоцирање раздор во Македонија, како дел од пошироките напори на Кремљ ...
ЗВРЛЕВСКИ НЕ ВЛЕГУВА ВО УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО 2016

ЗВРЛЕВСКИ НЕ ВЛЕГУВА ВО УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО 2016

Јавното обвинителство на чело Марко Зврлевски не влегува во УБК да спроведе истрага, четврти ден откако Специјалното обвинителство објави дека поседув ...
ДИРЕКТОРОТ НА УБК ГО ИЗБРКАЛ ИСТРАЖИТЕЛОТ НА СЈО

ДИРЕКТОРОТ НА УБК ГО ИЗБРКАЛ ИСТРАЖИТЕЛОТ НА СЈО

Директорот на УБК Владимир Атанасовски го избркал истражителот на СЈО додека специјалната обвинителка Катица Јанева била на интервју во Телевизија Тел ...
ЈАНЕВА НА НОЌНА СТРАЖА, ЧАВКОВ, АНДОНОВ И АТАНАСОВСКИ ЦЕЛА НОЌ ГО БЛОКИРАА СЈО ВО УБК

ЈАНЕВА НА НОЌНА СТРАЖА, ЧАВКОВ, АНДОНОВ И АТАНАСОВСКИ ЦЕЛА НОЌ ГО БЛОКИРАА СЈО ВО УБК

Тимови на Специјалното јавно обвинителство во смени работат во Управата за безбедност и контраразузнавање, каде влегоа вчера во 11 часот со судска нар ...
1 2 3 20 / 23 НАПИСИ