Таг: Владимир Панчевски

1 8 9 1095 / 95 НАПИСИ
ПАНЧЕВСКИ СО КОНТРА КРИВИЧНА ЗА СУДИЈАТА ШТО ГО ПРИЈАВИЛ ЗА ПОТКУП

ПАНЧЕВСКИ СО КОНТРА КРИВИЧНА ЗА СУДИЈАТА ШТО ГО ПРИЈАВИЛ ЗА ПОТКУП

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски денеска бил на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција на Јован Илиев ...
ПАНЧЕВСКИ ПРВИН МУ ПОДНЕЛ НА ЏОЛЕВ ДИСЦИПЛИНСКА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ПА ПОТОА ЏОЛЕВ НЕМУ КРИВИЧНА

ПАНЧЕВСКИ ПРВИН МУ ПОДНЕЛ НА ЏОЛЕВ ДИСЦИПЛИНСКА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ПА ПОТОА ЏОЛЕВ НЕМУ КРИВИЧНА

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој тврдеше за САКАМДАКАЖАМ.МК дека две години немал никаков контакт со судијата за прекр ...

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
ЗВРЛЕВСКИ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ СУДИЈА ГО ТУЖИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПАНЧЕВСКИ, ВЕЛИ СЛОБОДНО НЕКА ТУЖИ

ЗВРЛЕВСКИ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ СУДИЈА ГО ТУЖИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПАНЧЕВСКИ, ВЕЛИ СЛОБОДНО НЕКА ТУЖИ

Судијата Иван Џолев од Судот за прекршоци при Основниот суд Скопје 1, поднел кривична пријава против претседателот на Основниот суд Скопје 1 за кривич ...
ЛАНИ ИМАЛО РЕКОРДНИ ВРАБОТУВАЊА НА АДМИНИСТРАТИВЦИ ВО КРИВИЧНИОТ СУД ВО СКОПЈЕ

ЛАНИ ИМАЛО РЕКОРДНИ ВРАБОТУВАЊА НА АДМИНИСТРАТИВЦИ ВО КРИВИЧНИОТ СУД ВО СКОПЈЕ

Mинатата година во судската власт се реализирале 223 вработувања по разни основи, од кои дури 74 се вработувања на службеници во Основниот суд Скопје ...
1 8 9 1095 / 95 НАПИСИ