Таг: Владо Бучковски

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ВЛАДАТА МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА БУЧКОВСКИ, ОД ДЕНЕСКА ПОВЕЌЕ НЕ Е СПЕЦИЈАЛЕН ПРЕТСТАВНИК ЗА БУГАРИЈА

ВЛАДАТА МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА БУЧКОВСКИ, ОД ДЕНЕСКА ПОВЕЌЕ НЕ Е СПЕЦИЈАЛЕН ПРЕТСТАВНИК ЗА БУГАРИЈА

Владата која го назначи, на денешната седница го разреши Владо Бучковски од позицијата специјален претставник за Република Бугарија. „Владата му бл ...
ЛУКСУЗИРАЊЕ СО ТУШИРАЊЕ

ЛУКСУЗИРАЊЕ СО ТУШИРАЊЕ

Колкава ќе биде казната за примерните и чесните, за да се компензира наградата што државата им ја дава на безобразните и нечесните. ...
НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ВИ НАМЕТНЕ НА КОЈ ЈАЗИК ДА ЗБОРУВАТЕ, РЕЧЕ БОРИСОВ НА СРЕДБАТА СО БУЧКОВСКИ

НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ВИ НАМЕТНЕ НА КОЈ ЈАЗИК ДА ЗБОРУВАТЕ, РЕЧЕ БОРИСОВ НА СРЕДБАТА СО БУЧКОВСКИ

Северна Македонија е суверена држава и сама решава на кој јазик сака да зборува, му кажа бугарскиот премиер Бојко Борисов на специјалниот претставник ...
ЈА УВЕРИВ ЗАХАРИЕВА ДЕКА СМЕ РЕШЕНИ ДА ГО ИМПЛЕМЕНТИРАМЕ ДОГОВОРОТ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО, РЕЧЕ БУЧКОВСКИ ПО СРЕДБАТА ВО СОФИЈА

ЈА УВЕРИВ ЗАХАРИЕВА ДЕКА СМЕ РЕШЕНИ ДА ГО ИМПЛЕМЕНТИРАМЕ ДОГОВОРОТ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО, РЕЧЕ БУЧКОВСКИ ПО СРЕДБАТА ВО СОФИЈА

Специјалниот претставник за Бугарија Владо Бучковски, после денешната средба во Софија со бугарската министерска за надворешни работи Екатерина Захари ...
ДА ОЛАДИМЕ

ДА ОЛАДИМЕ

Ќе чекаме да се појави некој бугарски Ципрас ...
НЕ СУМ ЧУДОТВОРЕЦ, НО ЌЕ БАРАМ ОД БУГАРСКИТЕ КОЛЕГИ ДА ПОКАЖАТ РАЗБИРАЊЕ ЗА ТОА ШТО ГО НАПРАВИВМЕ КАКО ДРЖАВА ИЗМИНАТИТЕ ДВЕ ГОДИНИ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНИОТ ПРЕТСТАВНИК ЗА БУГАРИЈА ВЛАДО БУЧКОВСКИ

НЕ СУМ ЧУДОТВОРЕЦ, НО ЌЕ БАРАМ ОД БУГАРСКИТЕ КОЛЕГИ ДА ПОКАЖАТ РАЗБИРАЊЕ ЗА ТОА ШТО ГО НАПРАВИВМЕ КАКО ДРЖАВА ИЗМИНАТИТЕ ДВЕ ГОДИНИ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНИОТ ПРЕТСТАВНИК ЗА БУГАРИЈА ВЛАДО БУЧКОВСКИ

Поранешниот премиер и министер за одбрана Владо Бучковски, кого на денешната седница Владата го назначи за специјален претставник за односите со Бугар ...
ГИ ПОБЕДИВМЕ КРЕАТОРИТЕ МИХАЈЛО И ФИЛИМЕНА И НИВНИТЕ СОРАБОТНИЦИ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И СУДСТВОТО, КАЖА БУЧКОВСКИ ЗА „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

ГИ ПОБЕДИВМЕ КРЕАТОРИТЕ МИХАЈЛО И ФИЛИМЕНА И НИВНИТЕ СОРАБОТНИЦИ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И СУДСТВОТО, КАЖА БУЧКОВСКИ ЗА „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

Поранешниот премиер Владо Бучковски денеска во завршните зборови на судењето за „Тенковски делови“ кажа дека му била украдена победата, бидејќи тој и ...
ЈАС НЕ ИЗБЕГАВ КАКО ГРУЕВСКИ, 13 ГОДИНИ СЕ БОРАМ ЗА ПРАВДА, ВЕЛИ БУЧКОВСКИ ЗА ЗАСТАРУВАЊЕТО НА ДЕЛОТО ВО „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

ЈАС НЕ ИЗБЕГАВ КАКО ГРУЕВСКИ, 13 ГОДИНИ СЕ БОРАМ ЗА ПРАВДА, ВЕЛИ БУЧКОВСКИ ЗА ЗАСТАРУВАЊЕТО НА ДЕЛОТО ВО „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

Поранешниот премиер Владо Бучковски не се согласува со одлуката на обвинителот да побара прекин на постапката поради апсолутна застареност на делото н ...
ЗАСТАРЕ ДЕЛОТО НА БУЧКОВСКИ ЗА „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

ЗАСТАРЕ ДЕЛОТО НА БУЧКОВСКИ ЗА „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

На поранешниот премиер Владо Бучковски му застаре делото во предметот „Тенковски делови“, кој почна во 2007 година и во тек беше третото судење за слу ...
СЈО ЌЕ ПРОВЕРИ ДАЛИ БУЧКОВСКИ МОЖЕ ДА БИДЕ СВЕДОК ВО „МАЏАР ТЕЛЕКОМ“ ОТИ Е ОСОМНИЧЕН ВО ДРУГА ИСТРАГА ЗА ПОТКУП

СЈО ЌЕ ПРОВЕРИ ДАЛИ БУЧКОВСКИ МОЖЕ ДА БИДЕ СВЕДОК ВО „МАЏАР ТЕЛЕКОМ“ ОТИ Е ОСОМНИЧЕН ВО ДРУГА ИСТРАГА ЗА ПОТКУП

На денешното рочиште за предметот „Маџар Телеком“, обвинителката Лиле Стефанова од СЈО побара дополнително да провери дали може поранешиот премиер Вла ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ