Таг: Владо Мисајловски

ПОМОШТА ЗА УКРАИНА ЌЕ ПРОДОЛЖИ И СО ОВАА ВЛАДА, КАЖА МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МИСАЈЛОВСКИ НА НАТО САМИТОТ

ПОМОШТА ЗА УКРАИНА ЌЕ ПРОДОЛЖИ И СО ОВАА ВЛАДА, КАЖА МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МИСАЈЛОВСКИ НА НАТО САМИТОТ

Новата влада ќе продолжи да дава воена помош на Украина, кажа министерот за одбрана Владо Мисајловски кој изминативе три дена е дел од македонската де ...
ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МИСАЈЛОВСКИ ОБЈАВИ ДЕКА Е ФРЛЕНА ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО НЕГОВАТА ПЕКАРА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МИСАЈЛОВСКИ ОБЈАВИ ДЕКА Е ФРЛЕНА ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО НЕГОВАТА ПЕКАРА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски утринава на Фејсбук објави дека во неговата семејна пекара во Ѓорче Петров е фрлена експлозивна напра ...
ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ СО СЛИКА ОД ГЕРМАНИЈА ЈА КРИТИКУВА ВЛАСТА ВО МАКЕДОНИЈА

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ СО СЛИКА ОД ГЕРМАНИЈА ЈА КРИТИКУВА ВЛАСТА ВО МАКЕДОНИЈА

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за транспорт и врски Владо Мисајловски вчера на Фејсбук објави фотографија од велосипедска патека ...
ПРОФЕСОРКАТА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА И ОФИЦИЈАЛНО ЕДЕН ОД КАНДИДАТИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

ПРОФЕСОРКАТА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА И ОФИЦИЈАЛНО ЕДЕН ОД КАНДИДАТИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски потврди дека професорката од Правниот факултет Гордана Силјановска е една од пријавените за кандидат ...
ДИРЕКТОРОТ НА МРТВ МАРЈАН ЦВЕТКОВСКИ, ЕКСГАЗДАТА НА „КУРИР“ АЦО МИСАЈЛОВСКИ НА ЧЕЛО СО ГРУЕВСКИ МЕЃУ 9-МИНАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ПРОПАГАНДА“ НА СЈО, ЗА КУПУВАЊЕ ВМРОВСКИ МЕДИУМИ СО 30  МИЛИОНИ ЕВРА ДРЖАВНИ ПАРИ

ДИРЕКТОРОТ НА МРТВ МАРЈАН ЦВЕТКОВСКИ, ЕКСГАЗДАТА НА „КУРИР“ АЦО МИСАЈЛОВСКИ НА ЧЕЛО СО ГРУЕВСКИ МЕЃУ 9-МИНАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ПРОПАГАНДА“ НА СЈО, ЗА КУПУВАЊЕ ВМРОВСКИ МЕДИУМИ СО 30  МИЛИОНИ ЕВРА ДРЖАВНИ ПАРИ

Директорот на јавниот сервис Марјан Цветковски, ексгаздите на проврмовскиот портал „Курир“ Ацо Мисајловски и Саше Стојановски, експремиерот Никола Гру ...
ИЗГОРЕ СЕМЕЈНАТА КУЌА НА ЕКСМИНИСТЕРОТ ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ, КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ИЗГОРЕ СЕМЕЈНАТА КУЌА НА ЕКСМИНИСТЕРОТ ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ, КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Утрово се запали семејната куќа на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Ѓорче Петров и ексминистер за транспорт и врски, Владо Мисајло ...
МИНИСТЕРОТ МИСАЈЛОВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД ГЕРИЛА И ИЗБЕГА ОД НОВИНАРИТЕ ВО БИТОЛА

МИНИСТЕРОТ МИСАЈЛОВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД ГЕРИЛА И ИЗБЕГА ОД НОВИНАРИТЕ ВО БИТОЛА

Само еден медиум беше поканет на денешната работна посета на министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски на Битола и Новаци. Најголемиот дел од ...
МЕСТО ВОЗОВИ, ФРЧАТ ТУЖБИ ЗА ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА, ОД 17 КИЛОМЕТРИ ИЗГРАДЕН САМО ЕДЕН

МЕСТО ВОЗОВИ, ФРЧАТ ТУЖБИ ЗА ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА, ОД 17 КИЛОМЕТРИ ИЗГРАДЕН САМО ЕДЕН

Повеќето од домашните фирми подизведувачи го тужат бугарскиот конзорциум за неисплатените плати кои им ги должи за градежните работи на пругата од Бит ...
ПАТАРИНАТА КАЈ РОМАНОВЦЕ ЧЕКА ГРУЕВСКИ ПАК ДА БИДЕ ПРЕМИЕР

ПАТАРИНАТА КАЈ РОМАНОВЦЕ ЧЕКА ГРУЕВСКИ ПАК ДА БИДЕ ПРЕМИЕР

Странски и домашни туристи и ова лето чекаат на патарината Романовце на автопатот Куманово - Скопје, бидејќи се уште не е изградена новата наплатна ра ...
9 / 9 НАПИСИ