Таг: ВМРО-ДПМЕ

СИМПАТИЗЕРИТЕ НА ДУИ СМЕТААТ ДЕКА ВЛАСТА Е КОРУМПИРАНА

СИМПАТИЗЕРИТЕ НА ДУИ СМЕТААТ ДЕКА ВЛАСТА Е КОРУМПИРАНА

Дури 82 отсто од анкетираните членови и симпатизери на ДУИ сметаат дека има корупција во власта и во институциите со кои раководи таа, покажало истраж ...
САД ОЧЕКУВА НОВА ЛИДЕРСКА СРЕДБА НАСКОРО

САД ОЧЕКУВА НОВА ЛИДЕРСКА СРЕДБА НАСКОРО

Американската амбасада во Скопје смета дека четирите партии потписнички на Договорот од Пржино наредниве денови ќе постигнат договор за нова лидереска ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ГЕРИЛА АКЦИЈА, ШАРЕН МОСТОТ ПРЕД УСТАВЕН СУД

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ГЕРИЛА АКЦИЈА, ШАРЕН МОСТОТ ПРЕД УСТАВЕН СУД

Вечерва Шарената револуција одбројуваше од мостот „Око“ кој води кон влезот на Уставен суд. Во близина на окото на мостот со ваљаци нацртаа голема шес ...
ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАГЛАВИ ДЕМОНСТРАНТИТЕ НА КАМЕНИ МОСТ – РЕВОЛТОТ РАСТЕ

ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАГЛАВИ ДЕМОНСТРАНТИТЕ НА КАМЕНИ МОСТ – РЕВОЛТОТ РАСТЕ

Полицијата не им дозволува на демонстрантите да им се приближат ниту на Собранието ниту на Владата, јавуваат репортерите на СДК.МК. Демонстрантите се ...
ПО БУРНАТА НОЌ, ДЕН ЗА ЧЕКАЊЕ, РЕАКЦИИ И ЗА ОДЛУКИ

ПО БУРНАТА НОЌ, ДЕН ЗА ЧЕКАЊЕ, РЕАКЦИИ И ЗА ОДЛУКИ

По синоќешното распуштање на парламентот, многу малку работи станаа појасни на политичката сцена во Македонија, освен дека повторно нема прецизна разв ...
5 / 5 НАПИСИ