Таг: ВМРО-ДПМНЕ

1 94 95 96 97 98 99 960 / 989 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ И ГРОМ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА САМИ НА ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ И ГРОМ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА САМИ НА ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ И ГРОМ ќе поднесат заеднички листи за кандидати за пратеници до ДИК вечерва најдоцна до полноќ, штотуку објави агенцијата МЕТА. Ова било ...
ГРУЕВСКИ Е ДОБАР, ИАКО НЕ СЕ ПОЈАВИЛ ОД ПРЕД ПРАЗНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА

ГРУЕВСКИ Е ДОБАР, ИАКО НЕ СЕ ПОЈАВИЛ ОД ПРЕД ПРАЗНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА

„Претседателот на партија е добро и е тука, нема потреба од загриженост„ изјавил за агенцијата Мета, Иво Котевски, директор на центарот за комуникации ...
ВМРО-ДПМНЕ: МОЖЕБИ И НЕМА ДА ОДИМЕ НА ИЗБОРИ, МОЖЕБИ ЌЕ ИЗЛЕЗЕМЕ ОД ВЛАДАТА…

ВМРО-ДПМНЕ: МОЖЕБИ И НЕМА ДА ОДИМЕ НА ИЗБОРИ, МОЖЕБИ ЌЕ ИЗЛЕЗЕМЕ ОД ВЛАДАТА…

Во тек се интензивни – посредни и засега неплодни – контакти меѓу партиите, кои ги координира меѓународната заедница преку амбасадорите во земјава за ...
САМО ВМРО-ДПМНЕ ДОСТАВИ ЧЛЕНОВИ ЗА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ

САМО ВМРО-ДПМНЕ ДОСТАВИ ЧЛЕНОВИ ЗА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ

Само ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлози за членови на избирачките одбори за изборите на 5 јуни, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Државната изборна комисија (Д ...
РОКОТ ИСТЕКУВА НА ПОЛНОЌ, А НИТУ ЕДНА ПАРТИЈА НЕ ПРЕДЛОЖИЛА ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИ ОДБОРИ

РОКОТ ИСТЕКУВА НА ПОЛНОЌ, А НИТУ ЕДНА ПАРТИЈА НЕ ПРЕДЛОЖИЛА ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИ ОДБОРИ

На помалку од 24 часа од рокот за предлагање членови на избирачките одбори за изборите на 5 јуни, ниту една партија нема предложено имиња на кандидати ...
ОД 87.000 СПОРНИ ГЛАСАЧИ, САМО 34.000 ПОКАЖАЛЕ ЛИЧНА КАРТА, ДИК ГО УСВОИ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ПРОВЕРКАТА

ОД 87.000 СПОРНИ ГЛАСАЧИ, САМО 34.000 ПОКАЖАЛЕ ЛИЧНА КАРТА, ДИК ГО УСВОИ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ПРОВЕРКАТА

Синоќа Државната изборна комисија (ДИК) го усвои збирниот извештај за спроведените вкрстени, административни и теренски проверки и покрај тоа што пред ...
ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

Денес во Скопје во 18 часот пред зградата на Специјалното обвинитeлство (СЈО) во Скопје продолжуваат протестите што ги организира граѓанската иницијат ...
ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

  1 Не за џабе се рекло: Што еден будала може да расипе, сто паметни не можат да поправат. Македонија веќе втора недела е преплавена од ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Почна протестот на граѓаните кои протестираат против аболицијата од Претседателот Ѓорѓе Иванов и за одложување на изборите на 5 јуни. Тие традиционалн ...
ВЕЉАНОСКИ: НЕМА УСТАВНА МОЖНОСТ ДА ГО СВИКАМ СОБРАНИЕТО

ВЕЉАНОСКИ: НЕМА УСТАВНА МОЖНОСТ ДА ГО СВИКАМ СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, нема да го свика парламентот, што е еден од условите за СДСМ да учествува на лидерската средба в петок ...
1 94 95 96 97 98 99 960 / 989 НАПИСИ