Таг: ВМРО-ДПМНЕ

1 96 97 98 99 980 / 989 НАПИСИ
ГРАДОТ ВРИЕШЕ, ИВАНОВ ВЕЧЕРАШЕ СО КОЛИНДА И БОРУТ ВО ВИНАРИЈА

ГРАДОТ ВРИЕШЕ, ИВАНОВ ВЕЧЕРАШЕ СО КОЛИНДА И БОРУТ ВО ВИНАРИЈА

Додека траеја протестите во центарот на Скопје поради одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за аболиција и амнестија на политичарите осомничени за кр ...
КОНТРАПРОТЕСТ ПРЕД СДСМ?

КОНТРАПРОТЕСТ ПРЕД СДСМ?

Поголема група граѓани вечерва се упати на протест пред седиштето на СДСМ, јавуваат граѓани од околните згради на улицата Павел Шатев. Во непосредн ...
ГРУЕВСКИ ГО ПОВИКА ЗАЕВ ДА СЕ ПРЕМИСЛИ И ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

ГРУЕВСКИ ГО ПОВИКА ЗАЕВ ДА СЕ ПРЕМИСЛИ И ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

„Доста беше! Оваа криза мора да заврши. Зад оваа криза стои немоќ, страв, деструкција, изгубена опозиција во својата безидејност. Тоа мора да запре“, ...
БЕЛ ДЕН

БЕЛ ДЕН

  1 Што си мислат во ВМРО-ДПМНЕ и во ДУИ? Дека ќе одат на избори на 5 јуни, ќе го укинат Специјалното обвинителство и ќе продолжат сложно ...
ДУИ НЕМА ДА ГЛАСА ЗА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

ДУИ НЕМА ДА ГЛАСА ЗА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

Пратеничката група на ДУИ, нема да гласа за измените на Законот за кривична постапка, потврдија од партијата.  Одлуката на владиниот коалиционен партн ...
СУДИИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ КАЗНИ

СУДИИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ КАЗНИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Се зголемуваат претставките од незадоволни граѓани од правосудните органи, но за судиите, од мај минатата го ...

ГОСПОДИН ДРАГАН

  1 Специјалната обвинителка Катица Јанева рече дека „со самите истраги за овие лица кои биле и се на високи функции во Република Македони ...

САД: „НЕ ПОДДРЖУВАМЕ КАНДИДАТИ ЗА ИЗБОРИ ВО МАКЕДОНИЈА“

“Владата на Соединететите Американски Држави не поддржува кандидати за избори во други земји. Македонија не е исклучок.” Ова е одговор на американскат ...
ФИНИ ТЕЛЕТАБИСИ

ФИНИ ТЕЛЕТАБИСИ

  1 Што беше оваа драма околу Уставниот суд, кој повторно му дозволи на претседателот да може да помилува кого сака, па и осомничени за из ...
МАЛКУ ТРУДНА

МАЛКУ ТРУДНА

  1Зошто викаат дека Избирачкиот список бил хаотичен? Ова не е хаос.  Да беше хаос, ќе беше подобро. Оти хаосот, кога - тогаш, може да се ...
1 96 97 98 99 980 / 989 НАПИСИ