Таг: воена мобилизација

КРЕМЉ НЕГИРА ДЕКА ВО ДЕКРЕТОТ НА ПУТИН ИМА ТАЈНА КЛАУЗУЛА ДЕКА ЌЕ БИДАТ МОБИЛИЗИРАНИ МИЛИОН ЛУЃЕ

КРЕМЉ НЕГИРА ДЕКА ВО ДЕКРЕТОТ НА ПУТИН ИМА ТАЈНА КЛАУЗУЛА ДЕКА ЌЕ БИДАТ МОБИЛИЗИРАНИ МИЛИОН ЛУЃЕ

Кремљ го демантираше пишувањето на независниот весник „Новаја газета Јуроп“, кој откри дека во декретот за делумна мобилизација потпишан од Владимир П ...
ДОЛГИ РЕДИЦИ НА ГРАНИЦИТЕ СО ГРУЗИЈА И ФИНСКА, РУСИТЕ ЈА НАПУШТААТ ЗЕМЈАТА ОД СТРАВ ОД МОБИЛИЗАЦИЈА

ДОЛГИ РЕДИЦИ НА ГРАНИЦИТЕ СО ГРУЗИЈА И ФИНСКА, РУСИТЕ ЈА НАПУШТААТ ЗЕМЈАТА ОД СТРАВ ОД МОБИЛИЗАЦИЈА

Редици се забележани на руските гранични премини додека некои мажи се обидуваат да ја напуштат земјата откако Владимир Путин вчера нареди делумна моби ...
СТОТИЦИ УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ МОБИЛИЗАЦИЈАТА НИЗ РУСИЈА

СТОТИЦИ УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ МОБИЛИЗАЦИЈАТА НИЗ РУСИЈА

Руската полиција уапсила стотици луѓе кои протестираа против одлуката на Кремљ да прогласи делумна мобилизација на резервисти за војната во Украина. Р ...
РУСИЈА РАСПОЛАГА СО 25 МИЛИОНИ РЕЗЕРВИСТИ, ПУТИН ВЕТИ ДЕКА СТУДЕНТИ И РЕГРУТИ НЕМА ДА СЕ ПРАЌААТ ВО БОРБА

РУСИЈА РАСПОЛАГА СО 25 МИЛИОНИ РЕЗЕРВИСТИ, ПУТИН ВЕТИ ДЕКА СТУДЕНТИ И РЕГРУТИ НЕМА ДА СЕ ПРАЌААТ ВО БОРБА

Владимир Путин денеска нареди делумна мобилизација во Русија за да ги засили трупите во Украина по серија воени неуспеси овој месец. Се обрати само де ...
СЕ РАСПРОДАВААТ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ ОД РУСИЈА ОТКАКО ПУТИН ПРОГЛАСИ МОБИЛИЗАЦИЈА

СЕ РАСПРОДАВААТ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ ОД РУСИЈА ОТКАКО ПУТИН ПРОГЛАСИ МОБИЛИЗАЦИЈА

Летовите во еден правец од Русија брзо се распродавале денеска, откако Владимир Путин објави делумна воена мобилизација за војната во Украина, која ќе ...
МОБИЛИЗАЦИЈАТА БЕШЕ ПРЕДВИДЛИВ ПОТЕГ И ГИ ПОКАЖУВА РУСКИТЕ ВОЕНИ НЕУСПЕСИ, ВЕЛИ КИЕВ

МОБИЛИЗАЦИЈАТА БЕШЕ ПРЕДВИДЛИВ ПОТЕГ И ГИ ПОКАЖУВА РУСКИТЕ ВОЕНИ НЕУСПЕСИ, ВЕЛИ КИЕВ

Руската воена мобилизација е очекуван потег и покажува дека војната не се одвива според плановите на Москва, изјави советникот на украинскиот претседа ...
ЌЕ БИДАТ ПОВИКАНИ 300.000 РЕЗЕРВИСТИ, КАЖА РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ШОЈГУ

ЌЕ БИДАТ ПОВИКАНИ 300.000 РЕЗЕРВИСТИ, КАЖА РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ШОЈГУ

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека околу 300.000 луѓе ќе бидат опфатени со делумната воена мобилизација, што утрово ја прогласи Влад ...
ПУТИН ПРОГЛАСИ ДЕЛУМНА МОБИЛИЗАЦИЈА ВО РУСИЈА

ПУТИН ПРОГЛАСИ ДЕЛУМНА МОБИЛИЗАЦИЈА ВО РУСИЈА

Владимир Путин објави делумна мобилизација во Русија во своето прво обраќање до нацијата од почетокот на инвазијата на Украина во февруари. Тој кажа д ...
8 / 8 НАПИСИ