Таг: воени магацини

АКТИВЕН Е ПОЖАРОТ НА КРИВОЛАК, ОД ЦУК ВЕЛАТ ДЕКА ВОЕНИТЕ МАГАЦИНИ СЕ БЕЗБЕДНИ

АКТИВЕН Е ПОЖАРОТ НА КРИВОЛАК, ОД ЦУК ВЕЛАТ ДЕКА ВОЕНИТЕ МАГАЦИНИ СЕ БЕЗБЕДНИ

Со армиски и полициски хеликоптер се гаси пожарот на полигонот Криволак кој изби вчера. Како што соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК), тој е ...
СЕ РАСПАЃААТ ВОЕНИТЕ МАГАЦИНИ ОД ВРЕМЕТО НА ЈНА КАЈ ШТИПСКО НОВО СЕЛО

СЕ РАСПАЃААТ ВОЕНИТЕ МАГАЦИНИ ОД ВРЕМЕТО НА ЈНА КАЈ ШТИПСКО НОВО СЕЛО

Старите воени магицини во месноста Новакова Чешма во штипско Ново Село се  распаѓаат. Овие магацини се направени од поранешната Југословенска народна ...
2 / 2 НАПИСИ