Таг: војници

1 2 10 / 20 НАПИСИ
100 ПРИПАДНИЦИ НА АРМ ЗАМИНУВААТ ЗА СЛОВЕНИЈА ЗА ПОМОШ ВО КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОПЛАВИ

100 ПРИПАДНИЦИ НА АРМ ЗАМИНУВААТ ЗА СЛОВЕНИЈА ЗА ПОМОШ ВО КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОПЛАВИ

Министерката за одбрана Славјанка Петровска по консултација со Генералштабот на АРМ, вели дека Армијата е подготвена да испрати 100 војници за помош в ...
СИНОВИ НА МАЈКА БУГАРИЈА СЕ ЗАКОПАНИ ТУКА ЗАТОА ШТО НАРОДОТ БУГАРИТЕ ГИ СМЕТАЛ ЗА СВОИ, РЕЧЕ ЈОТОВА НА ЗАДУШНИЦА ВО БИТОЛСКО ЦАПАРИ

СИНОВИ НА МАЈКА БУГАРИЈА СЕ ЗАКОПАНИ ТУКА ЗАТОА ШТО НАРОДОТ БУГАРИТЕ ГИ СМЕТАЛ ЗА СВОИ, РЕЧЕ ЈОТОВА НА ЗАДУШНИЦА ВО БИТОЛСКО ЦАПАРИ

Со клечење на колена неколкумина ванчомихајловисти од Битола и приврзаници на бугарската кауза се поклонија пред бугарските гробишта во битолското сел ...
ЈОТОВА РЕЧЕ ДЕКА ЗА ЗАДУШНИЦА НА ГРОБИШТАТА ВО ЦАПАРИ ЌЕ СЕ ПОМОЛИ ЗА ДУШИТЕ НА ЗАГИНАТИТЕ БУГАРСКИ ВОЈНИЦИ

ЈОТОВА РЕЧЕ ДЕКА ЗА ЗАДУШНИЦА НА ГРОБИШТАТА ВО ЦАПАРИ ЌЕ СЕ ПОМОЛИ ЗА ДУШИТЕ НА ЗАГИНАТИТЕ БУГАРСКИ ВОЈНИЦИ

Потпретседателката на Бугарија Илиана Јотова, која вечерва допатува во Битола, не одговори директно на новинарското прашање дали нејзината посета на 4 ...
МЛАДИ, СИРОМАШНИ И МАЛЦИНСКИ ГРУПИ ДОМИНИРААТ МЕЃУ ИЛЈАДНИЦИ ЗАГИНАТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА

МЛАДИ, СИРОМАШНИ И МАЛЦИНСКИ ГРУПИ ДОМИНИРААТ МЕЃУ ИЛЈАДНИЦИ ЗАГИНАТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА

Голем дел од илјадници руски војници кои загинаа во војната во Украина се млади и доаѓаат од сиромашни средини и етнички малцински групи, велат набљуд ...
1.800 БРИТАНСКИ ПАДОБРАНЦИ ВО МАКЕДОНИЈА ЗА НАТО-ВЕЖБАТА „БРЗ ОДГОВОР 22“

1.800 БРИТАНСКИ ПАДОБРАНЦИ ВО МАКЕДОНИЈА ЗА НАТО-ВЕЖБАТА „БРЗ ОДГОВОР 22“

1.800 падобранци од 16. воздухопловна јуришна бригада на Обединетото Кралство ќе бидат дел од вежбата „Брз одговор 22“ (Swift Response 22), во која ќе ...
НЕМА ДА СЕ ИСПРАЌААТ МАКЕДОНСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА, ОДОБРЕНА Е ПОМОШ ВО ВОЕНА ОПРЕМА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

НЕМА ДА СЕ ИСПРАЌААТ МАКЕДОНСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА, ОДОБРЕНА Е ПОМОШ ВО ВОЕНА ОПРЕМА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Одлука за испраќање на наши војници во Украина нема и нема да има, вели министерката за одбрана Славјанка Петровска. Како што кажа министерката, земја ...
УКРАИНЦИТЕ ПРОТИВ НАРЕДБАТА ЖЕНИТЕ ВОЈНИЦИ НА ПАРАДАТА ДА МАРШИРААТ СО ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ

УКРАИНЦИТЕ ПРОТИВ НАРЕДБАТА ЖЕНИТЕ ВОЈНИЦИ НА ПАРАДАТА ДА МАРШИРААТ СО ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ

Плановите на украинското Министерство за жените војници да маршираат со високи потпетици наместо со армиски чизми на парадата следниот месец, предизви ...
16 ВОЈНИЦИ И ЕДЕН ЦИВИЛ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И КОМБИ КАЈ ШТИП

16 ВОЈНИЦИ И ЕДЕН ЦИВИЛ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И КОМБИ КАЈ ШТИП

Утринава пред 7 часот на патот Штип-Радовиш во судир на автобус, кој се превртел странично надвор од патот во банкината, и комби, повредени се еден ци ...
МАКЕДОНСКИТЕ ВОЈНИЦИ КОИ СЕ ВО МИСИЈА НА ОН ВО ЛИБАН СЕ БЕЗБЕДНИ ПО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА

МАКЕДОНСКИТЕ ВОЈНИЦИ КОИ СЕ ВО МИСИЈА НА ОН ВО ЛИБАН СЕ БЕЗБЕДНИ ПО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА

Македонските војници кои се дел од мисијата на Обединетите нации во Либан УНИФИЛ се безбедни  и сигурни по огромната експлозија што го стресе главнот ...
2.700 ВОЈНИЦИ ДЕЛ ОД НАЈГОЛЕМАТА НАТО ВОЕНА ВЕЖБА „ОДЛУЧЕН УДАР“ НА КРИВОЛАК

2.700 ВОЈНИЦИ ДЕЛ ОД НАЈГОЛЕМАТА НАТО ВОЕНА ВЕЖБА „ОДЛУЧЕН УДАР“ НА КРИВОЛАК

2.700 војница од Македонија, САД, Албанија, Бугарија, Црна Гора и Литванија се дел од воената вежба „Одлучен удар“ на НАТО која се одржува на воениот ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ