Таг: вооружување

ПУТИН НАЈАВИ ЗАЈАКНУВАЊЕ НА РУСКИТЕ НУКЛЕАРНИ СИЛИ И РАСПОРЕДУВАЊЕ НА МОЌНИТЕ ПРОЕКТИЛИ „САРМАТ“

ПУТИН НАЈАВИ ЗАЈАКНУВАЊЕ НА РУСКИТЕ НУКЛЕАРНИ СИЛИ И РАСПОРЕДУВАЊЕ НА МОЌНИТЕ ПРОЕКТИЛИ „САРМАТ“

Владимир Путин кажа дека Русија ќе посвети зголемено внимание на зајакнувањето на своите нуклеарни сили, обраќајќи се на државниот празник Денот на бр ...
НЕМА ДА СЕ ИСПРАЌААТ МАКЕДОНСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА, ОДОБРЕНА Е ПОМОШ ВО ВОЕНА ОПРЕМА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

НЕМА ДА СЕ ИСПРАЌААТ МАКЕДОНСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА, ОДОБРЕНА Е ПОМОШ ВО ВОЕНА ОПРЕМА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Одлука за испраќање на наши војници во Украина нема и нема да има, вели министерката за одбрана Славјанка Петровска. Како што кажа министерката, земја ...
САД СЕ ПОВЛЕКОА ОД НУКЛЕАРНИОТ ДОГОВОР СО РУСИЈА И НАЈАВИЈА ТЕСТИРАЊЕ НА НОВ ПРОЕКТИЛ

САД СЕ ПОВЛЕКОА ОД НУКЛЕАРНИОТ ДОГОВОР СО РУСИЈА И НАЈАВИЈА ТЕСТИРАЊЕ НА НОВ ПРОЕКТИЛ

САД и официјално се повлекоа од нуклеарниот договор со Русија и најавија дека во наредните недели ќе тестираат нов проектил, што инаку беше забранет в ...
ЌЕ ГИ СТАВИМЕ САД НА НИШАН АКО РАСПОРЕДАТ ПРОЕКТИЛИ ВО ЕВРОПА, ИЗЈАВИ ПУТИН

ЌЕ ГИ СТАВИМЕ САД НА НИШАН АКО РАСПОРЕДАТ ПРОЕКТИЛИ ВО ЕВРОПА, ИЗЈАВИ ПУТИН

Русија ќе им одговори на САД на секое распоредување на нуклеарни проектили со краток и среден домет во Европа, така што ќе ги стави на нашин не само е ...
САД СЕ ПОВЛЕКУВААТ ОД ПАКТОТ ЗА КОНТРОЛА НА ВООРУЖУВАЊЕТО СО РУСИЈА

САД СЕ ПОВЛЕКУВААТ ОД ПАКТОТ ЗА КОНТРОЛА НА ВООРУЖУВАЊЕТО СО РУСИЈА

Државниот секретар Мајк Помпео објави дека САД се повлекуваат од клучниот договор за контрола на вооружувањето, што беше потпишан уште во времето на С ...
5 / 5 НАПИСИ