Таг: воз

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
НИЗ МАКЕДОНИЈА МИНА ЛУКСУЗНИОТ ПАТНИЧКИ ВОЗ „ДУНАВ ЕКСПРЕС ВЕНЕЦИЈА-ИСТАНБУЛ-ВЕНЕЦИЈА“, КОЈ ВОЗИ ЕДНАШ ГОДИШНО ЗА БИЛЕТ ОД 14-30.000 ЕВРА

НИЗ МАКЕДОНИЈА МИНА ЛУКСУЗНИОТ ПАТНИЧКИ ВОЗ „ДУНАВ ЕКСПРЕС ВЕНЕЦИЈА-ИСТАНБУЛ-ВЕНЕЦИЈА“, КОЈ ВОЗИ ЕДНАШ ГОДИШНО ЗА БИЛЕТ ОД 14-30.000 ЕВРА

Ексклузивниот патнички воз Венеција-Истанбул-Венеција денеска напладне мина низ железничката станица во Велес. Се состоеше од 14 патнички коли, вагони ...
УКИНАТИ ВОЗОВИТЕ СКОПЈЕ-КУМАНОВО, ПАТНИЦИТЕ ВЕЛАТ БЕЗ НИКАКВА НАЈАВА СЕ ОСТАВЕНИ БЕЗ ПРЕВОЗ

УКИНАТИ ВОЗОВИТЕ СКОПЈЕ-КУМАНОВО, ПАТНИЦИТЕ ВЕЛАТ БЕЗ НИКАКВА НАЈАВА СЕ ОСТАВЕНИ БЕЗ ПРЕВОЗ

Повеќе од еден месец жителите на Куманово и околните села останаа без железнички превоз затоа што се укинати возови на редовната линија Скопје - Табан ...
ДВАЈЦА МИГРАНТИ НОЌЕСКА ЗАГИНАА ПРЕГАЗЕНИ ОД ВОЗ КАЈ КЛИСУРА

ДВАЈЦА МИГРАНТИ НОЌЕСКА ЗАГИНАА ПРЕГАЗЕНИ ОД ВОЗ КАЈ КЛИСУРА

Двајца миграни ноќеска починале откако биле прегазени од воз, соопшти МВР. Несреќата се случил во близина на железничката станица Клисура. „На 29 ј ...
ВОЗОВИТЕ ДОЦНАТ СО ЧАСОВИ, ОД МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ ВЕЛАТ ПОРАДИ ТОПЛОТО ВРЕМЕ МОРА ДА ВОЗАТ ПОСПОРО

ВОЗОВИТЕ ДОЦНАТ СО ЧАСОВИ, ОД МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ ВЕЛАТ ПОРАДИ ТОПЛОТО ВРЕМЕ МОРА ДА ВОЗАТ ПОСПОРО

Поголемиот дел од патничките возови на Македонски железници последните десетина дена возат со големо задоцнување. Патниците реагираат дека доцнењето е ...
СЕ ПРЕВРТЕ ВОЗ ВО ГАРМИШ ПАРТЕКИРХЕН ВО ГЕРМАНИЈА, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ

СЕ ПРЕВРТЕ ВОЗ ВО ГАРМИШ ПАРТЕКИРХЕН ВО ГЕРМАНИЈА, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ

Во железничката несреќа која денеска се случи на линијата Гармиш Партенкирхен-Минхен, потврдена е смртта на најмалку тројца патници. Повеќе од 60 луѓе ...
ПАТНИЦИТЕ ОДЕЛЕ ПЕШ ПО ПРУГАТА ОТИ ВЕЧЕРНИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС НЕ МОЖЕЛ ДА СТИГНЕ ДО КРАЈНАТА СТАНИЦАТА

ПАТНИЦИТЕ ОДЕЛЕ ПЕШ ПО ПРУГАТА ОТИ ВЕЧЕРНИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС НЕ МОЖЕЛ ДА СТИГНЕ ДО КРАЈНАТА СТАНИЦАТА

Средата вечер патниците во вечерниот воз од Скопје за Велес, која поаѓа во 22,30 часот имале непријатна епизода при пристигнувањето во железничка стан ...
РАБОТНИЦИТЕ ОД ВЕЛЕШКА СВИЛАРА И ПОРЦЕЛАНКА ВО 1950-ТИТЕ НА РАБОТА ОДЕЛЕ СО ТОВАРЕН ВОЗ, А ЗА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ИМАЛО АВТОБУС

РАБОТНИЦИТЕ ОД ВЕЛЕШКА СВИЛАРА И ПОРЦЕЛАНКА ВО 1950-ТИТЕ НА РАБОТА ОДЕЛЕ СО ТОВАРЕН ВОЗ, А ЗА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ИМАЛО АВТОБУС

По формирањето на двата големи велешки комбинати, „Свилара - Нонча Камишова“ и „Порцеланка - Борис Кидрич“, на почетоците на 1950-тите години, се отво ...
МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ПРИЛЕП ГИ ПРОМЕНИЛЕ СКРЕТНИЦИТЕ ЗА ВОЗОТ, ИЗБЕГНАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА

МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ПРИЛЕП ГИ ПРОМЕНИЛЕ СКРЕТНИЦИТЕ ЗА ВОЗОТ, ИЗБЕГНАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА

Прилепската полиција лишила од слобода тројца малолетници кои можеле да предизвикаат железничка несреќа откако на станицата во Прилеп ги промениле скр ...
ВОЗОТ ОД СКОПЈЕ ЗА БИТОЛА ЗА 8 СААТА СТИГНА ЕДВАЈ ДО ПРИЛЕП, ОД ПРОМЕНЛИВО ВРЕМЕ ПУКНАЛА ШИНА

ВОЗОТ ОД СКОПЈЕ ЗА БИТОЛА ЗА 8 СААТА СТИГНА ЕДВАЈ ДО ПРИЛЕП, ОД ПРОМЕНЛИВО ВРЕМЕ ПУКНАЛА ШИНА

Наместо по швајцарско време, „кинескиот“ воз од Скопје за Битола стигна по македонско. Возот кој требаше да биде утрински стана вечерен откако патници ...
ДВА МЕСЕЦА НЕ Е ПОПРАВЕН ЕДИНСТВЕНИОТ ВОЗ КОЈ ОДИ СКОПЈЕ-ТЕТОВО-ГОСТИВАР-КИЧЕВО

ДВА МЕСЕЦА НЕ Е ПОПРАВЕН ЕДИНСТВЕНИОТ ВОЗ КОЈ ОДИ СКОПЈЕ-ТЕТОВО-ГОСТИВАР-КИЧЕВО

Железничката станица во Тетово повеќе од два месеца зјае празна. Пероните се пусти, нема патници, а шините веќе почнале да зараснуваат во коров. Единс ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ