Таг: воздух

1 2 3 9 10 / 83 НАПИСИ
НА КУМАНОВЦИ НЕ ИМ ПРЕЧИ ВОЗДУХОТ ШТО ШТИПЕ ЗА ОЧИ И ТЕРА НА ПОВРАЌАЊЕ, САМО 5О-ТИНА ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ

НА КУМАНОВЦИ НЕ ИМ ПРЕЧИ ВОЗДУХОТ ШТО ШТИПЕ ЗА ОЧИ И ТЕРА НА ПОВРАЌАЊЕ, САМО 5О-ТИНА ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ

Само педесетина граѓани излегоа вечерва на протестот „Сакам да дишам“, кој го организираше неформална група на граѓани, против енормното загадување на ...
ФАБРИКА ВО ПРЕШЕВО ВО СРБИЈА ГО ЗАГАДУВА ВОЗДУХОТ ВО КУМАНОВО

ФАБРИКА ВО ПРЕШЕВО ВО СРБИЈА ГО ЗАГАДУВА ВОЗДУХОТ ВО КУМАНОВО

Фабрика која се наоѓа во близина на македонската граница на територија на Србија го загадува воздухот во Куманово. Откако САКАМДАКАЖАМ вчера алармираш ...
НАУТРО И НАВЕЧЕР ВОЗДУХОТ ВО КУМАНОВО СМРДИ, ГИ ПЕЧЕ ОЧИТЕ И ТЕРА НА ПОВРАЌАЊЕ, ИНСПЕКЦИЈАТА ИСПИТУВА КОЈ ЗАГАДУВА

НАУТРО И НАВЕЧЕР ВОЗДУХОТ ВО КУМАНОВО СМРДИ, ГИ ПЕЧЕ ОЧИТЕ И ТЕРА НА ПОВРАЌАЊЕ, ИНСПЕКЦИЈАТА ИСПИТУВА КОЈ ЗАГАДУВА

Веќе една недела во Куманово во вечерните и утринските часови се чувствува непријатна миризба, која ги пече очите и тера на повраќање. Загадувањето на ...
ГРАЃАНИТЕ СЕ ЖАЛАТ НА НЕПРИЈАТЕН МИРИС ПО ВЧЕРАШНИОТ ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ТЕТОВО, МИНИСТЕРОТ НУРЕДИНИ ВЕЛИ ИМА САМО МАЛО ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ 

ГРАЃАНИТЕ СЕ ЖАЛАТ НА НЕПРИЈАТЕН МИРИС ПО ВЧЕРАШНИОТ ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ТЕТОВО, МИНИСТЕРОТ НУРЕДИНИ ВЕЛИ ИМА САМО МАЛО ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ 

Ден после големиот пожар во Тетово во кој изгоре магацинскиот простор со градежен материјал и стиропор на фабриката „Пофикс“, во градот се чувствува т ...
ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО ТЕТОВСКИТЕ УЧИЛИШТА ПОРАДИ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ ОД ПОЖАРОТ ВО ФАБРИКАТА „ПОФИКС“ 

ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО ТЕТОВСКИТЕ УЧИЛИШТА ПОРАДИ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ ОД ПОЖАРОТ ВО ФАБРИКАТА „ПОФИКС“ 

Општина Тетово денеска донесе одлука да се прекине наставата во тетовските основни и средни училишта бидејќи воздухот е многу загаден од пожарот што у ...
ПОЖАРОТ ВО „ТРЕСКА“ НЕ ГО ЗАГАДИ ВОЗДУХОТ И НЕМА ОПАСНОСТ ЗА ЗДРАВЈЕТО, РЕЧЕ ГЕРАСИМОВСКИ

ПОЖАРОТ ВО „ТРЕСКА“ НЕ ГО ЗАГАДИ ВОЗДУХОТ И НЕМА ОПАСНОСТ ЗА ЗДРАВЈЕТО, РЕЧЕ ГЕРАСИМОВСКИ

Пожарот во поранешната фабрика „Треска“ во центарот на Скопје на 14 април не предизвикал сериозна загаденост на воздухот, а тоа го потврдуваат информа ...
ЕДИНСТВЕНАТА СТАНИЦА ЗА МЕРЕЊЕ НА ЗАГАДЕНОСТА НА ВОЗДУХОТ ВО ТЕТОВО Е ДО КОТЛАРНИЦА КАДЕ СЕ СОГОРУВА НАФТА

ЕДИНСТВЕНАТА СТАНИЦА ЗА МЕРЕЊЕ НА ЗАГАДЕНОСТА НА ВОЗДУХОТ ВО ТЕТОВО Е ДО КОТЛАРНИЦА КАДЕ СЕ СОГОРУВА НАФТА

Во Тетово има само една станица за мерење на загаденоста на амбиенталниот воздух и таа веќе неколку години се наоѓа во дворот на Основното училиште „К ...
ЛАНИ СЕКОЈ ТРЕТ ДЕН БИЛ ЗАГАДЕН ВОЗДУХОТ ВО ВЕЛЕС

ЛАНИ СЕКОЈ ТРЕТ ДЕН БИЛ ЗАГАДЕН ВОЗДУХОТ ВО ВЕЛЕС

Четири дена помалку лани велешани дишеле загаден воздух, со вредности над дозволената среднодневна концентрација на ПМ10 честички. Или во 2021 тоа бил ...
НОЌЕСКА КОГА СЕ ПАЛЕА КОЛЕДАРСКИ ОГНОВИ ВО ВЕЛЕС ИЗМЕРЕНА НАЈВИСОКАТА ВРЕДНОСТ НА ПМ10 ЧЕСТИЧКИ ЗИМАВА

НОЌЕСКА КОГА СЕ ПАЛЕА КОЛЕДАРСКИ ОГНОВИ ВО ВЕЛЕС ИЗМЕРЕНА НАЈВИСОКАТА ВРЕДНОСТ НА ПМ10 ЧЕСТИЧКИ ЗИМАВА

Ноќеска на Коледе, во Велес е измерена највисоката вредност на загадување во градот со ПМ10 честички последните 30 дена, покажуваат резултатите од мер ...
ОД УТРЕ СЕ УКИНУВА БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ОТИ ЗАГАДУВАЊЕТО Е НАМАЛЕНО, ВЕЛИ ГРАД СКОПЈЕ

ОД УТРЕ СЕ УКИНУВА БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ОТИ ЗАГАДУВАЊЕТО Е НАМАЛЕНО, ВЕЛИ ГРАД СКОПЈЕ

Од утре се укинува бесплатниот автобуски превоз воведен пред два дена поради високото аерозагадување во Скопје. Од Секторот за животна средина на Град ...
1 2 3 9 10 / 83 НАПИСИ