Таг: вработувања

1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ
ДИРЕКТОРОТ НА КУМАНОВСКИОТ ЗДРАВСТВЕН ДОМ НЕГИРА ДЕКА НОВОВРАБОТЕНИТЕ 10 МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ СЕ ОД ДУИ

ДИРЕКТОРОТ НА КУМАНОВСКИОТ ЗДРАВСТВЕН ДОМ НЕГИРА ДЕКА НОВОВРАБОТЕНИТЕ 10 МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ СЕ ОД ДУИ

Во Здравствениот дом во Куманово, каде што директорот е од ДУИ, минатата недела на неопределено време биле вработени 10 медицински сестри, сите Албанк ...
НЕМАМЕ ПОШТАРИ, ПЛАТАТА НИ ДОЦНИ, А ДИРЕКТОРОТ ЌЕ ВРАБОТИ 31 АДМИНИСТРАТИВЕЦ, ВЕЛАТ ОД СИНДИКАТОТ НА МАКЕДОНСКА ПОШТА

НЕМАМЕ ПОШТАРИ, ПЛАТАТА НИ ДОЦНИ, А ДИРЕКТОРОТ ЌЕ ВРАБОТИ 31 АДМИНИСТРАТИВЕЦ, ВЕЛАТ ОД СИНДИКАТОТ НА МАКЕДОНСКА ПОШТА

Синдикатот на Македонска пошта денеска побара да се стопира огласот за вработување на 31 административец, кој го распишал директорот Васко Стефанов. В ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА БАРА ДОЗВОЛА ДА ВРАБОТИ 55 ЛЕКАРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА БАРА ДОЗВОЛА ДА ВРАБОТИ 55 ЛЕКАРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ

Штипската Клиничка болница поднесе барање до Министерството за финансии за согласност да се вработат 55 лица чии договори на дело завршиле на крајот о ...
ДРЖАВИТЕ КАДЕ ШТО ИМА ОДЛИВ НА МОЗОЦИ НЕ ТРЕБА ДА ДОЗВОЛАТ ВИШОК НА ДИПЛОМИРАНИ СТУДЕНТИ ВО ОДРЕДЕНИ СТРУКИ, ВЕЛИ ЈОХАНСЕН ОД СЗО

ДРЖАВИТЕ КАДЕ ШТО ИМА ОДЛИВ НА МОЗОЦИ НЕ ТРЕБА ДА ДОЗВОЛАТ ВИШОК НА ДИПЛОМИРАНИ СТУДЕНТИ ВО ОДРЕДЕНИ СТРУКИ, ВЕЛИ ЈОХАНСЕН ОД СЗО

Седумдесет отсто од младите лекари специјализанти би останале во земјава доколку имаат загарантирано работно место, рече претседателката на Здружениет ...
СОВЕТНИК НА ДУИ ОД ГАЗИ БАБА, СИНОТ НА ГЛАВНАТА УРЕДНИЧКА И ЕДЕН ИЗБРКАН НОВИНАР ОД МРТВ ОТИ НЕ ДОАЃАЛ НА РАБОТА, ИМ ГИ ЗЕМАА МЕСТАТА НА ДОЛГОГОДИШНИ НОВИНАРИ ВО РАДИОТО НА АЛБАНСКИ ЈАЗИК

СОВЕТНИК НА ДУИ ОД ГАЗИ БАБА, СИНОТ НА ГЛАВНАТА УРЕДНИЧКА И ЕДЕН ИЗБРКАН НОВИНАР ОД МРТВ ОТИ НЕ ДОАЃАЛ НА РАБОТА, ИМ ГИ ЗЕМАА МЕСТАТА НА ДОЛГОГОДИШНИ НОВИНАРИ ВО РАДИОТО НА АЛБАНСКИ ЈАЗИК

Четворица новинари од редакцијата на Радиото на албански јазик, од кои тројца со повеќегодишно, па и со децениско искуство на докажани и вредни радион ...
АРСОВСКА ГО НАРЕЧЕ „ТАЛАТ СЛАВЕСКИ“ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ ОТИ Ѝ ГО ИСКЛУЧИ МИКРОФОНОТ КОГА ЗБОРУВАШЕ ЗА МИЦКОСКИ

АРСОВСКА ГО НАРЕЧЕ „ТАЛАТ СЛАВЕСКИ“ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ ОТИ Ѝ ГО ИСКЛУЧИ МИКРОФОНОТ КОГА ЗБОРУВАШЕ ЗА МИЦКОСКИ

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска се искара со претседателот на Советот на Град Скопје Трајко Славевски и го нарече „Талат Слав ...
ПЕРИНСКИ ВРАБОТИЛ 100 ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ ВО „ВОДОВОД“, ЈАС ВО ГРАД СКОПЈЕ НЕМАМ ТАКВИ ВРАБОТУВАЊА, РЕЧЕ АРСОВСКА

ПЕРИНСКИ ВРАБОТИЛ 100 ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ ВО „ВОДОВОД“, ЈАС ВО ГРАД СКОПЈЕ НЕМАМ ТАКВИ ВРАБОТУВАЊА, РЕЧЕ АРСОВСКА

Директорот на ЈП „Водовод и канализација“ Златко Перински вработил над 100 партиски војници во претпријатието, кажа денеска градоначалничката Данела А ...
ЗА ВРАБОТУВАЊАТА ПО ЕТНИЧКИ КЛУЧ ЕДИНСТВЕНА ВАЛИДНА КАТЕГОРИЈА Е РЕЗИДЕНТНОТО НАСЕЛЕНИЕ, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА

ЗА ВРАБОТУВАЊАТА ПО ЕТНИЧКИ КЛУЧ ЕДИНСТВЕНА ВАЛИДНА КАТЕГОРИЈА Е РЕЗИДЕНТНОТО НАСЕЛЕНИЕ, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА

Директорот на за Државниот завод за статистика (ДЗС) Апостол Симовски вели дека Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) погре ...
АРСОВСКА ЌЕ ПРАВИ АГЕНЦИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ЗА ДА СЕ ПОДИГНAT СТАНДАРДИТЕ, ЌЕ ИМА НОВИ ВРАБОТУВАЊА

АРСОВСКА ЌЕ ПРАВИ АГЕНЦИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ЗА ДА СЕ ПОДИГНAT СТАНДАРДИТЕ, ЌЕ ИМА НОВИ ВРАБОТУВАЊА

Град Скопје ќе формира своја Агенција за обезбедување. По предлог на градоначалничката Данела Арсовска, на следната седница на Советот на Град Скопје ...
РАМКОВНИТЕ ВРАБОТЕНИ ИМААТ РОК ОД 7 ДЕНА ДА СЕ ПОЈАВАТ НА НОВИТЕ РАБОТНИ МЕСТА

РАМКОВНИТЕ ВРАБОТЕНИ ИМААТ РОК ОД 7 ДЕНА ДА СЕ ПОЈАВАТ НА НОВИТЕ РАБОТНИ МЕСТА

Во рок од седум дена 1.357 рамковни вработени треба да си ги подигнат решенијата за трансфер во друга институција. Вицепремиерот за политички систем и ...
1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ