Таг: Врховен суд

1 16 17 18178 / 178 НАПИСИ
ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ СЕ РАСПРЕДЕЛЕНИ ЕЛЕКТРОНСКИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ

ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ СЕ РАСПРЕДЕЛЕНИ ЕЛЕКТРОНСКИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ

Предметот за нарачаните насилства во Општина Центар и за нарачаните шамари за градоначалникот Андреј Жерновски, каде прво и второобвинети се експремие ...
ТАЛЕСКИ НА СЛОБОДА ДОДЕКА ТРАЕ ЖАЛБЕНАТА ПОСТАПКА ПО ОДЛУКАТА НА АПЕЛАЦИЈА

ТАЛЕСКИ НА СЛОБОДА ДОДЕКА ТРАЕ ЖАЛБЕНАТА ПОСТАПКА ПО ОДЛУКАТА НА АПЕЛАЦИЈА

Специјалното јавно обвинителство ќе достави жалба до Врховниот суд по вчерашната одлука на Апелацискиот суд, со која градоначалникот на Битола Владими ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА Е ПРОТИВ СПЕЦИЈАЛЕН СУД ЗА СЈО

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА Е ПРОТИВ СПЕЦИЈАЛЕН СУД ЗА СЈО

Претседателката на Врховниот суд Лидија Неделкова изјави дека е против формирање на специјален суд во Основниот суд Скопје 1, кој би ги третирал случа ...
ДОВЕРБАТА ВО СУДСТВОТО Е НА СТАКЛЕНИ НОЗЕ, РЕЧЕ НЕДЕЛКОВА ОД ГОВОРНИЦА НА ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ

ДОВЕРБАТА ВО СУДСТВОТО Е НА СТАКЛЕНИ НОЗЕ, РЕЧЕ НЕДЕЛКОВА ОД ГОВОРНИЦА НА ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ

Место во свечената сала на Врховниот суд, која е окупирана од Владата и дадена на користење на Основниот суд Скопје 1, претседателката на ...
СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

Големата свечена сала во Врховниот суд, која Владата им ја одзеде на врховните судии и на претседателката Лидија Неделкова, претседателот на Основниот ...
КРИВИЧЕН СУД: ВРХОВНИОТ СУД НЕ ЈА ИСПОЧИТУВА ОДЛУКАТА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ГОЛЕМАТА САЛА ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

КРИВИЧЕН СУД: ВРХОВНИОТ СУД НЕ ЈА ИСПОЧИТУВА ОДЛУКАТА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ГОЛЕМАТА САЛА ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

Кривичниот суд денеска, по одложувањето на рочиштетот за случајот „Диво Насеље“, соопшти дека Врховниот суд не ја испочитувал одлуката на Владата и пл ...
„ДИВО НАСЕЉЕ“ ОДЛОЖЕНО ОТИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГИ ПУШТИ АДВОКАТИТЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО СУДНИЦА

„ДИВО НАСЕЉЕ“ ОДЛОЖЕНО ОТИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГИ ПУШТИ АДВОКАТИТЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО СУДНИЦА

Судскиот процес „Диво Насеље“, за настаните во оваа кумановска населба од 9 и 10 мај минатата година, денеска повторно се одложи, за 6 јуни, откако су ...
НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

Газда на свечената сала на Врховниот суд, која министерот за финансии Зоран Ставрески ја узурпира со одлука на Владата и му ја даде во владение на Осн ...
1 16 17 18178 / 178 НАПИСИ