Таг: За заедничка Македонија

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ТЕПАЧОТ НА НОВИНАРИ УШТЕ РАБОТИ ВО ГРАД СКОПЈЕ ОТИ СПОРЕД ЗАКОН НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗБРКА

ТЕПАЧОТ НА НОВИНАРИ УШТЕ РАБОТИ ВО ГРАД СКОПЈЕ ОТИ СПОРЕД ЗАКОН НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗБРКА

Матија Каников, кој одлежа 6 месеци затвор поради нападот на новинарската екипа на порталот „А1он“ на протестот на „За заедничка Македонија“ на 28 фев ...
„НЕМА ПОРАКИ, ВЕЌЕ НЕ ПРАЌААТ, ГИ НАСАНКАА ЛУЃЕТО, ОНИ ЌЕ СЕ СПАСАТ“, ВЕЛИ ВО ПОРАКА ДЕМОНСТРАНТ НА „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

„НЕМА ПОРАКИ, ВЕЌЕ НЕ ПРАЌААТ, ГИ НАСАНКАА ЛУЃЕТО, ОНИ ЌЕ СЕ СПАСАТ“, ВЕЛИ ВО ПОРАКА ДЕМОНСТРАНТ НА „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Преку читање на фејсбук, вибер и смс пораки од телефонот на Антонио Кочков, учесник во протестите на „За заедничка Македонија“ и сведок на судењето за ...
ШЕСТ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАПАЃАЧОТ НА НОВИНАРСКАТА ЕКИПА НА „А1ОН“ НА ПРОТЕСТ НА „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“

ШЕСТ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАПАЃАЧОТ НА НОВИНАРСКАТА ЕКИПА НА „А1ОН“ НА ПРОТЕСТ НА „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“

Основниот суд Скопје 1 Скопје го осуди Матија Каников на затворска казна од шест месеци за нападот на новинарската екипа на порталот „А1он“ на протест ...
НОЌНИ ГОСТИ

НОЌНИ ГОСТИ

1 Не знам што мисли Ѓорге Иванов да постигне со оние ноќни седенки во вилата на Водно, каде што ги собира државниот врв и лидерите на партиите да си п ...
ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО МОРА ДА ИМА, НО БЕЗ РЕВАНШИЗАМ, „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ, РЕЧЕ ИВАНОВ

ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО МОРА ДА ИМА, НО БЕЗ РЕВАНШИЗАМ, „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ, РЕЧЕ ИВАНОВ

Претседателот Ѓорге Иванов рече дека мора да има одговорност за организираниот напад на Собранието на 27 април годинава, но дека при тоа мора да се по ...
ТИТУЛАТА НАЦИОНАЛЕН УМЕТНИК ЗА 2017 НЕМА ДА СЕ ДОДЕЛИ, КАНДИДАТИ БИЛЕ ТВРДОКОРНАТА ЕЛЕНА МИСИРКОВА И ДРАГАН ДАУТОВСКИ

ТИТУЛАТА НАЦИОНАЛЕН УМЕТНИК ЗА 2017 НЕМА ДА СЕ ДОДЕЛИ, КАНДИДАТИ БИЛЕ ТВРДОКОРНАТА ЕЛЕНА МИСИРКОВА И ДРАГАН ДАУТОВСКИ

Титулата Национален уметник за 2017, за која годинава конкурираа Драган Даутовски и Елена Мисиркова- Лоза, нема да се додели оти ниту еден од предложе ...
ТАЛЕСКИ ЈА ДОПЛАТИ КУЛТУРЊАЧКАТА ВОЈСКА НА БЕТИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ТАЛЕСКИ ЈА ДОПЛАТИ КУЛТУРЊАЧКАТА ВОЈСКА НА БЕТИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Културни институции и фестивали чии први луѓе беа меѓу најгласните на протестите на „За заедничка Македонија“, како и други уметници учесници во проте ...
КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

Јавни личности од културата, истакнати уметници од сите области се во првите редови на граѓанските иницијативи што во име на „одбрана на Македонија“ с ...
ЗА НАТЕПАНИТЕ НОВИНАРИ НА 28 ФЕВРУАРИ ЗВРЛЕВСКИ УШТЕ ВРШИ ИСТРАГА

ЗА НАТЕПАНИТЕ НОВИНАРИ НА 28 ФЕВРУАРИ ЗВРЛЕВСКИ УШТЕ ВРШИ ИСТРАГА

Обвинителството на Марко Зврлевски уште не ја завршило истрагата против напаѓачите на новинарите на А1.он Александар Тодески и Влатко Желчески, кои на ...
ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

Актерот Владо Јовановски, кој e меѓу лицата за кои МВР бара притвор поради организирање на протестите и нападот на Собранието во четвртокот, денеска н ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ