Таг: забрана за движење

322 ЛИЦА НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ВЕЛИГДЕНСКИОТ ВИКЕНД

322 ЛИЦА НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ВЕЛИГДЕНСКИОТ ВИКЕНД

За време на продолжениот празничен викенд 322 лица на територијата на цела држава не ја почитувале забраната за движење заради заштита од коронавирусо ...
ЗА ВЕЛИГДЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 16 ЧАСОТ ВО ПЕТОК ДО ВТОРНИК НАУТРО, ОД ЧЕТВРТОК ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ПАРКОВИ И ИЗЛЕТНИЧКИ МЕСТА

ЗА ВЕЛИГДЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 16 ЧАСОТ ВО ПЕТОК ДО ВТОРНИК НАУТРО, ОД ЧЕТВРТОК ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ПАРКОВИ И ИЗЛЕТНИЧКИ МЕСТА

За Велигден полицискиот час ќе почне од 16 часот в петок и ќе трае до 5 часот наутро во вторник заради заштита од коронавирусот, одлучи Владата на ден ...
ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ОД 16 ДО 5 ЧАСОТ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДИТЕ, НОВА МЕРКА НА ВЛАДАТА

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ОД 16 ДО 5 ЧАСОТ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДИТЕ, НОВА МЕРКА НА ВЛАДАТА

На денешната владина седница донесена е уште една мерка со која се ограничува движењето на граѓаните за време на викендите. Во сабота и недела се забр ...
ХАОСОТ СО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА СЕ ПРЕФРЛИ ОД СРЕДНО ВОДНО ВО НЕРЕЗИ, ОД ГРАД СКОПЈЕ НАЈАВУВААТ ИЗМЕНИ НА ОДЛУКАТА

ХАОСОТ СО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА СЕ ПРЕФРЛИ ОД СРЕДНО ВОДНО ВО НЕРЕЗИ, ОД ГРАД СКОПЈЕ НАЈАВУВААТ ИЗМЕНИ НА ОДЛУКАТА

Хаосот со паркирани коли од Средно Водно се префрли во Нерези. Откако пред два месеци Град Скопје ја воведе забраната за движење на возила до Средно В ...
ШИЛЕГОВ ОД 15 НОЕМВРИ ЌЕ ЗАБРАНИ ДВИЖЕЊЕ НА ВОЗИЛА ДО СРЕДНО ВОДНО ЗА ВИКЕНД

ШИЛЕГОВ ОД 15 НОЕМВРИ ЌЕ ЗАБРАНИ ДВИЖЕЊЕ НА ВОЗИЛА ДО СРЕДНО ВОДНО ЗА ВИКЕНД

Од 15 ноември Град Скопје ќе забрани движење на возила до Средно Водно. Градоначалникот Петре Шилегов најави дека работат за сообраќајно решение со ко ...
5 / 5 НАПИСИ