Таг: Загреб

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
ВО ЗАГРЕБ ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ ОТКАКО СЕ ЗАРАЗИЛЕ СО ЛЕГИОНЕЛА

ВО ЗАГРЕБ ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ ОТКАКО СЕ ЗАРАЗИЛЕ СО ЛЕГИОНЕЛА

Тројца пациенти во клиничката болница „Ребро“ во Загреб починаа откако се заразиле со легионела, потврди директорот Анте Ќорушиќ. Со оваа бактерија се ...
МАЖ СЕ САМОЗАПАЛИ ПРЕД ЗГРАДАТА НА ХРВАТСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГРЕБ

МАЖ СЕ САМОЗАПАЛИ ПРЕД ЗГРАДАТА НА ХРВАТСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГРЕБ

Маж се полеа со бензин и се запали на плоштадот во Загреб на кој се наоѓа зградата на хрватската влада, објавија тамошните медиуми. Од болницата каде ...
ЈА РАЗВИВМЕ ЗООЛОШКАТА СО ПРОЕКТИ ЗА КОИ ДОБИВМЕ 11 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ФОНДОВИТЕ НА ЕУ, ВЕЛАТ ОД ЗАГРЕПСКАТА ГРАДИНА

ЈА РАЗВИВМЕ ЗООЛОШКАТА СО ПРОЕКТИ ЗА КОИ ДОБИВМЕ 11 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ФОНДОВИТЕ НА ЕУ, ВЕЛАТ ОД ЗАГРЕПСКАТА ГРАДИНА

Не можеме ниту да замислиме каква би била денеска Зоолошка градина да не беа парите кои ги добивме од европските фондови со членството на Хрватска во ...
ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО СИЛНОТО НЕВРЕМЕ ШТО ГО ПОГОДИ ЗАГРЕБ, ИМА И ПОВРЕДЕНИ

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО СИЛНОТО НЕВРЕМЕ ШТО ГО ПОГОДИ ЗАГРЕБ, ИМА И ПОВРЕДЕНИ

Две лица загинаа во силното невреме што попладнево го зафати Загреб, а има и повеќе повредени. „Двајца мажи загинаа кога врз нив паднаа дрвја. Прито ...
НЕНСИ ПЕЛОСИ ДОАЃА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ЗА ДЕОКУПАЦИЈА НА КРИМ, УЧЕСТВУВА И МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НЕНСИ ПЕЛОСИ ДОАЃА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ЗА ДЕОКУПАЦИЈА НА КРИМ, УЧЕСТВУВА И МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери вчера и денеска учествува на Првиот парламентарен самит на Меѓународната платформа за Крим што се одржува во ...
ВОЕН ДРОН СЕ УРНА ВО ЗАГРЕБ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ Е РУСКИ ИЛИ УКРАИНСКИ

ВОЕН ДРОН СЕ УРНА ВО ЗАГРЕБ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ Е РУСКИ ИЛИ УКРАИНСКИ

Беспилотно летало синоќа пред полноќ се урна на подрачјето на Загреб, оставајќи кратер длабок еден и широк три метри на местото на ударот. Хрватската ...
ТАТКО СИ ГИ ЗАДАВИЛ ТРИТЕ ДЕЦА ВО ЗАГРЕБ И СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

ТАТКО СИ ГИ ЗАДАВИЛ ТРИТЕ ДЕЦА ВО ЗАГРЕБ И СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

Три деца, момче и девојче близнаци и уште еден син вчера беа задавени од нивниот 56-годишен татко во нивниот стан во Загреб, по што и тој се обидел да ...
ШТО ЌЕ БИДЕ АКО ХРВАТСКА ГО ОСПОРУВА БОШЊАЧКИОТ ИЛИ ЦРНОГОРСКИОТ ЈАЗИК, ПРАША ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА БУГАРИЈА

ШТО ЌЕ БИДЕ АКО ХРВАТСКА ГО ОСПОРУВА БОШЊАЧКИОТ ИЛИ ЦРНОГОРСКИОТ ЈАЗИК, ПРАША ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА БУГАРИЈА

Претседателот на Република Хрватска Зоран Милановиќ оспорувањето на идентитетот и јазикот не само на народот на соседна земја, туку и на други држави, ...
МЛАДИОТ ЛЕВИЧАР ТОМИСЛАВ ТОМАШЕВИЌ ИЗБРАН ЗА НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЗАГРЕБ

МЛАДИОТ ЛЕВИЧАР ТОМИСЛАВ ТОМАШЕВИЌ ИЗБРАН ЗА НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЗАГРЕБ

Младиот левичар и активист Томислав Томашевиќ ќе биде нов градоначалник на Загреб откако во вториот круг на локалните избори во Хрватска убедливо го п ...
50.000 ЕВРА ПОМОШ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ПЕТРИЊA И ЗАГРЕБ

50.000 ЕВРА ПОМОШ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ПЕТРИЊA И ЗАГРЕБ

Три милиони денари помош ќе додели Град Скопје за настраданите во земјотресите во Петриња и во Загреб. Советот на Град Скопје денеска во знак на солид ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ