Таг: Загреб

1 218 / 18 НАПИСИ
ИГРАВ ВО ПАРИЗ И ВИЕНА, НО НЕ СУМ ИМАЛА ТРЕМА КАКО КАКО ПРЕД ИЗВЕДБАТА НА „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ ХРВАТСКАТА АКТЕРКА КОСТАДИНКА ВЕЛКОВСКА

ИГРАВ ВО ПАРИЗ И ВИЕНА, НО НЕ СУМ ИМАЛА ТРЕМА КАКО КАКО ПРЕД ИЗВЕДБАТА НА „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ ХРВАТСКАТА АКТЕРКА КОСТАДИНКА ВЕЛКОВСКА

Хрватската театарска, телевизиска и филмска актерка и пејачка со македонско потекло Костадинка Велковска (69) в понеделник во Драмски театар ќе ја игр ...
ЛУДНИЦА ВО ЗАГРЕБ – СВЕТСКИТЕ ВИЦЕПРВАЦИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА

ЛУДНИЦА ВО ЗАГРЕБ – СВЕТСКИТЕ ВИЦЕПРВАЦИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА

Најдобрите хрватски фудбалери се вратија дома со сребрен медал околу вратот, неполни 24 часа откако во Москва загубија од Франција со 2:4 во финалето ...
БАНДИЌ ЌЕ МУ ПОНУДИ РЕШЕНИЕ НА ШИЛЕГОВ ЗА ТРАМВАЈ ВО СКОПЈЕ

БАНДИЌ ЌЕ МУ ПОНУДИ РЕШЕНИЕ НА ШИЛЕГОВ ЗА ТРАМВАЈ ВО СКОПЈЕ

Градоначалникот на Загреб Милан Бандиќ ќе му дава идеи на скопскиот градоначалник Петре Шилегов за нови решенија за сообраќајот и воведување трамвај в ...
„ЖИВОТОТ Е ПРЕКРАСЕН“ НА МНТ ПОБЕДИ НА ФЕСТИВАЛ ВО ЗАГРЕБ

„ЖИВОТОТ Е ПРЕКРАСЕН“ НА МНТ ПОБЕДИ НА ФЕСТИВАЛ ВО ЗАГРЕБ

„Животот е прекрасен“ во режија на Александар Морфов на Македонскиот народен театар (МНТ) е најдобра претстава, а Николина Кујача и Никола Ристановски ...
ТРКА НА СКИЈАЧКИ ЛЕГЕНДИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ЗАГРЕБ ЗА 50-ГОДИШНИНАТА ОД СВЕТСКИОТ КУП

ТРКА НА СКИЈАЧКИ ЛЕГЕНДИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ЗАГРЕБ ЗА 50-ГОДИШНИНАТА ОД СВЕТСКИОТ КУП

По повод 50-годишнината од постоењето на ФИС Светскиот скијачки куп, во самиот центар на Загреб синоќа беше одржана ревијална трка со 18 поранешни поб ...
ПОЧИНА ПЕЈАЧКАТА ЉУПКА ДИМИТРОВСКА

ПОЧИНА ПЕЈАЧКАТА ЉУПКА ДИМИТРОВСКА

Македонската пејачка Љупка Димитровска почина вчера на 70 години по куса и и тешка болест, јави Унијата на хрватски музичари. Љупка Димитровска е р ...
„ЦРН ПОНЕДЕЛНИК“ ВО ЗАГРЕБ ЗА ПОДДРШКА НА ШТРАЈКОТ НА ЖЕНИТЕ ВО ПОЛСКА

„ЦРН ПОНЕДЕЛНИК“ ВО ЗАГРЕБ ЗА ПОДДРШКА НА ШТРАЈКОТ НА ЖЕНИТЕ ВО ПОЛСКА

Во Загреб утре ќе се одржи марш за поддршка на штрајкот на жените во Полска, кои протестираат против предлог законот за целосна забрана на абортусот, ...
КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

    Со сеќавањата на Вања Битољану, директорот на првата македонска авиокомпанија „Палер Македонија“, САКАМДАКАЖАМ.МК ја продолжув ...
1 218 / 18 НАПИСИ