Таг: закана

1 220 / 20 НАПИСИ
ПО ДОЈАВА ЗА БОМБИ ЕВАКУИРАНИ ТРИ ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ ВО БРИСЕЛ

ПО ДОЈАВА ЗА БОМБИ ЕВАКУИРАНИ ТРИ ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ ВО БРИСЕЛ

Три трговски центри во Брисел беа евакуирани попладнево по дојави за експлозивни направи, полициските операции се во тек, јави дописничката на МИА од ...
ПОРАНЕШЕН СТРИПТИЗЕР, ДИЏЕЈ И ГОЛЕМ ФАН НА ТРАМП Е ЛИЦЕТО КОЕ СО БОМБА ИМ СЕ ЗАКАНИ НА ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И ДЕ НИРО

ПОРАНЕШЕН СТРИПТИЗЕР, ДИЏЕЈ И ГОЛЕМ ФАН НА ТРАМП Е ЛИЦЕТО КОЕ СО БОМБА ИМ СЕ ЗАКАНИ НА ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И ДЕ НИРО

Сезар Сајок е аматерски бодибилдер и поранешен стриптизер, осаменик со дебело полициско досие, кој малку се интересирал за политика пред Доналд Трамп ...
ОБВИНЕНИЕ ЗА АКТЕРОТ И ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА ЗАКАНАТА ЗА УБИСТВО НА НОВИНАРОТ БРАНКО ТРИЧКОВСКИ

ОБВИНЕНИЕ ЗА АКТЕРОТ И ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА ЗАКАНАТА ЗА УБИСТВО НА НОВИНАРОТ БРАНКО ТРИЧКОВСКИ

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, за сторено ...
ПОРАДИ ЗАКАНА ОД ТЕРОРИЗАМ ПРЕКИНАТ НАЈГОЛЕМИОТ РОК ФЕСТИВАЛ ВО ГЕРМАНИЈА

ПОРАДИ ЗАКАНА ОД ТЕРОРИЗАМ ПРЕКИНАТ НАЈГОЛЕМИОТ РОК ФЕСТИВАЛ ВО ГЕРМАНИЈА

Германската полиција и утрово ја продолжува потрагата на местото на фестивалот „Рок ам ринг“ откако синоќа го прекина рок настанот поради потенцијална ...
ХОЛАНДИЈА ЌЕ ЈА ПЛАТИ ЦЕНАТА ШТО МИ ГИ ИЗБРКА МИНИСТРИТЕ, СЕ ЗАКАНИ ЕРДОГАН

ХОЛАНДИЈА ЌЕ ЈА ПЛАТИ ЦЕНАТА ШТО МИ ГИ ИЗБРКА МИНИСТРИТЕ, СЕ ЗАКАНИ ЕРДОГАН

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предупреди дека Холандија "ќе ја плати цената" за  наштетување на односите, откако на два негови министри им б ...
ПОРАДИ ИНДИЦИИ ЗА ТЕРОРИЗАМ ЗАТВОРЕН ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ЕСЕН

ПОРАДИ ИНДИЦИИ ЗА ТЕРОРИЗАМ ЗАТВОРЕН ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ЕСЕН

Трговски центар во западниот германски град Есен од утринава е затворен од полицијата поради терористичка закана. Полицијата соопшти дека имала инд ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП БИ БИЛ ФУНДАМЕНТАЛНА ЗАКАНА ЗА МЕДИУМСКИТЕ СЛОБОДИ, ВЕЛИ КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ НА САД

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП БИ БИЛ ФУНДАМЕНТАЛНА ЗАКАНА ЗА МЕДИУМСКИТЕ СЛОБОДИ, ВЕЛИ КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ НА САД

Комитетот за заштита на новинари на САД (КЗН) синоќа соопшти дека претседателството на Доналд Трамп би претставувало фундаментална закана за медиумски ...
ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

Тревога за бомби е објавена од два патнички авиона кои требаше да слетаат на главниот аеродром во Брисел, јави белгиската ТВ ВРТ. Тревогите биле прате ...
ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

Тревога за бомби е објавена од два патнички авиона кои требаше да слетаат на главниот аеродром во Брисел, јави белгиската ТВ ВРТ. Тревогите биле прате ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРОПУШТА САМО БРЗА ПОМОШ, БЛОКИРАНИ ТРИ МОСТА ВО СКОПЈЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРОПУШТА САМО БРЗА ПОМОШ, БЛОКИРАНИ ТРИ МОСТА ВО СКОПЈЕ

Само возила на Брза помош го поминуваат мостот Гоце Делчев. Шарената револуција го блокираше точно напладне, заедно со мостовите Слобода, кај МНР и Ма ...
1 220 / 20 НАПИСИ