Таг: Закон за јавни набавки

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ ГО ПОВТОРИ ТЕНДЕРОТ ЗА РЕТКИ БОЛЕСТИ ЗА ДВА ЛЕКА

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ ГО ПОВТОРИ ТЕНДЕРОТ ЗА РЕТКИ БОЛЕСТИ ЗА ДВА ЛЕКА

Министерството за здравство повторно ќе објави тендер за набавка на дел од лековите за ретки болести, бидејќи на огласот за набавка на лекови што завр ...
ГРУЕВСКИ ДОЦНЕЛ СО ЧАСОВИ НА НАСТАНИТЕ ЗАШТО СЕ ВОЗЕЛ ВО РАСИПАНИ КОЛИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

ГРУЕВСКИ ДОЦНЕЛ СО ЧАСОВИ НА НАСТАНИТЕ ЗАШТО СЕ ВОЗЕЛ ВО РАСИПАНИ КОЛИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

Поранешен член на обезбедувањето на Никола Груевски денеска сведочеше дека обвинетиот поранешен премиер се возел со старо блиндирано возило кое не сак ...
СОБРАНИЕТО ГО УКИНА СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ

СОБРАНИЕТО ГО УКИНА СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ

Собранието попладнево ги донесе измените на Законот за јавни набавки со кои што се укинува Советот за јавни набавки. Со укинувањето на Советот, како ш ...
БЕТОН НЕ САМО ШТО ГО ИЗГРАДИЛ ДВОРЕЦОТ НА ВМРО-ДПМНЕ, ТУКУ ИМ ДАЛ И НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

БЕТОН НЕ САМО ШТО ГО ИЗГРАДИЛ ДВОРЕЦОТ НА ВМРО-ДПМНЕ, ТУКУ ИМ ДАЛ И НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

Според доказниот материјал во истрагата што ја отвори денеска Специјалното јавно обвинителство под називот „Талир“, уплаќањето средства од милионски д ...
НЕМАМЕ ДОКАЗИ ДЕКА СЕ МЕСТАТ ТЕНДЕРИ ВО ЗДРАВСТВОТО, ВЕЛАТ ОД СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ

НЕМАМЕ ДОКАЗИ ДЕКА СЕ МЕСТАТ ТЕНДЕРИ ВО ЗДРАВСТВОТО, ВЕЛАТ ОД СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ

БИРОКРАТИЈАТА ПОВАЖНА ОД ЗДРАВЈЕТО – Серија текстови за корупцијата во здравството (5) Советот за јавни набавки нема докази дека договорните органи м ...
5 / 5 НАПИСИ