Таг: заменици министри

НОРМАЛНА ЛАГА    

НОРМАЛНА ЛАГА    

1 Што ќе биде денеска вест на денот?  Што имаме ново од замениците, дополнителните, техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ задолжени за кавга? Каква ли изј ...
ИЗБРАНИ ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ

ИЗБРАНИ ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ

Со 62 гласа „за“ и петмина воздржани, Собранието ги избра замениците министри во Владата. На целодневната расправа за замениците присуствуваше опозици ...
ЗАЕВ ГИ ПРЕТСТАВИ ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ, ОПОЗИЦИЈАТА СО НАЈМНОГУ ЗАБЕЛЕШКИ ЗА ТОЧИ

ЗАЕВ ГИ ПРЕТСТАВИ ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ, ОПОЗИЦИЈАТА СО НАЈМНОГУ ЗАБЕЛЕШКИ ЗА ТОЧИ

Премиерот Зоран Заев го заврши експозето пред Собранието, по што на седницата почна дискусија за изборот на заменици министри во Владата. Најмногу заб ...
ДЕНЕСКА ИЗБОР НА ЗАМЕНИЦИ МИНИСТРИ, ВМРО-ДПМНЕ БЕЗ ПРАТЕНИЧКА ГРУПА ЗА ДА ГО БЛОКИРА СОБРАНИЕТО

ДЕНЕСКА ИЗБОР НА ЗАМЕНИЦИ МИНИСТРИ, ВМРО-ДПМНЕ БЕЗ ПРАТЕНИЧКА ГРУПА ЗА ДА ГО БЛОКИРА СОБРАНИЕТО

Пратениците денес како последна точка на пленарната седница треба да гласаат за замениците министри во владата на премиерот Зоран Заев. Списокот на за ...
ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ-МИНИСТРИ ЌЕ СЕ ГЛАСА В СРЕДА ИЛИ ЧЕТВРТОК, ЏАФЕРИ ОДИ ЗА РИГА

ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ-МИНИСТРИ ЌЕ СЕ ГЛАСА В СРЕДА ИЛИ ЧЕТВРТОК, ЏАФЕРИ ОДИ ЗА РИГА

Гласањето за заменици-министри нема да биде на денешната пленарна седница, туку идната недела в среда или в четврток. Така и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ...
ЗАЕВ ДОЈДЕ ВО СОБРАНИЕ, МНОЗИНСТВОТО ГО ПОДДРЖА ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ ДА СЕ РАСПРАВА НА КРАЈ

ЗАЕВ ДОЈДЕ ВО СОБРАНИЕ, МНОЗИНСТВОТО ГО ПОДДРЖА ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ ДА СЕ РАСПРАВА НА КРАЈ

Сите 112 пратеници во Собранието го изгласаа предлогот на пратеникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски точката за избор на заменици министри, ...
МАКРАДУЛИ СЕ ВРАЌА ВО ПОЛИТИКАТА КАКО ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

МАКРАДУЛИ СЕ ВРАЌА ВО ПОЛИТИКАТА КАКО ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

Јани Макрадули, поранешниот потпретседател на Собранието се враќа во политиката како заменик министер за животна средина, техничкиот министер за внатр ...
СОБРАНИСКИТЕ СЛУЖБИ СО ЧАСОВИ ГИ ЧЕКААТ БИОГРАФИИТЕ ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ ВО ВЛАДАТА

СОБРАНИСКИТЕ СЛУЖБИ СО ЧАСОВИ ГИ ЧЕКААТ БИОГРАФИИТЕ ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ ВО ВЛАДАТА

Дваесетина луѓе од разни сектори во Собранието и спикерот Талат Џафери повеќе од два часа ги чекаат од Владата на Зоран Заев биографиите на замениците ...
8 / 8 НАПИСИ