Таг: Запад

ЗАПАДОТ Е КРИВ ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, РЕЧЕ ПУТИН

ЗАПАДОТ Е КРИВ ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, РЕЧЕ ПУТИН

Рускиот претседател Владимир Путин денеска се обиде да ja претстави војната во Украина како дел од напорите на Западот да обезбеди глобална доминација ...
ЗАПАДОТ ПРОПАЃА, ИДНИНАТА Е ВО АЗИЈА, ВЕЛИ ПУТИН

ЗАПАДОТ ПРОПАЃА, ИДНИНАТА Е ВО АЗИЈА, ВЕЛИ ПУТИН

Владимир Путин изјави дека западот пропаѓа поради залудниот и агресивен обид да ја изолира Русија со санкции кои ја уништуваат глобалната економија, д ...
ПУТИН СЕ ЗАКАНИ ДЕКА РУСИЈА ЌЕ НАПАДНЕ ПОЖЕСТОКО АКО ЗАПАДОТ ЈА СНАБДУВА УКРАИНА СО РАКЕТИ СО ДОЛГ ДОСТРЕЛ

ПУТИН СЕ ЗАКАНИ ДЕКА РУСИЈА ЌЕ НАПАДНЕ ПОЖЕСТОКО АКО ЗАПАДОТ ЈА СНАБДУВА УКРАИНА СО РАКЕТИ СО ДОЛГ ДОСТРЕЛ

Рускиот претседател Владимир Путин го предупреди Западот да не ја снабдува Украина со ракетни системи со долг дострел, велејќи дека тоа има за цел да ...
ЛИБЕРАЛНИОТ ЗАПАД Е ИЗОПАЧЕН И ВЕЌЕ НЕ Е ПРИВЛЕЧЕН ЗА ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА, ВЕЛИ ВИКТОР ОРБАН

ЛИБЕРАЛНИОТ ЗАПАД Е ИЗОПАЧЕН И ВЕЌЕ НЕ Е ПРИВЛЕЧЕН ЗА ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА, ВЕЛИ ВИКТОР ОРБАН

Унгарскиот премиер Виктор Орбан го отфрли либералниот Запад и го опиша како изопачен во својот нов есеј објавен во провладиниот весник „Маѓар немзет“, ...
ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

Во Црна Гора се уапсени 20 Срби осомничени дека планирале вооружени напади по завршувањето на денешното гласање на парламентарните избори. Директорот ...
5 / 5 НАПИСИ