Таг: Западен Брег

НОВИНАРКА НА АЛ ЏАЗИРА ЗАСТРЕЛАНА ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАШЕ ЗА ИЗРАЕЛСКИ НАПАД ВО ПАЛЕСТИНА

НОВИНАРКА НА АЛ ЏАЗИРА ЗАСТРЕЛАНА ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАШЕ ЗА ИЗРАЕЛСКИ НАПАД ВО ПАЛЕСТИНА

Новинарка на Ал Џазира е убиена од израелската армија во окупираната територија Западен Брег, соопштија катарската телевизија и палестинското министер ...
НЕТАНЈАХУ НАЈАВИ АНЕКСИЈА НА ЗАПАДНИОТ БРЕГ АКО ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ

НЕТАНЈАХУ НАЈАВИ АНЕКСИЈА НА ЗАПАДНИОТ БРЕГ АКО ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху објави дека ќе анектира големи делови од окупираните палестински територии ако следната недела повторно биде из ...
2 / 2 НАПИСИ