Таг: заробеници

РУСИЈА ОСЛОБОДИ ЗАРОБЕНИ СТРАНЦИ КОИ СЕ БОРЕЛЕ ВО УКРАИНА, МЕЃУ КОИ И ХРВАТ

РУСИЈА ОСЛОБОДИ ЗАРОБЕНИ СТРАНЦИ КОИ СЕ БОРЕЛЕ ВО УКРАИНА, МЕЃУ КОИ И ХРВАТ

Владата на Саудиска Арабија објави дека Русија ослободила десетмина воени заробеници со посредство на принцот Мохамед бин Салман. Групата вклучува држ ...
УКРАИНА ПОБАРА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ И ЦРВЕНИОТ КРСТ ДА ЈА ИСТРАЖАТ СМРТТА НА НАД 50 УКРАИНСКИ ЗАРОБЕНИЦИ

УКРАИНА ПОБАРА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ И ЦРВЕНИОТ КРСТ ДА ЈА ИСТРАЖАТ СМРТТА НА НАД 50 УКРАИНСКИ ЗАРОБЕНИЦИ

Украина побара на Обединетите Нации и Црвениот крст да им биде дозволено да ја истражат смртта на над 50 украински заробеници во напад на територија о ...
НА УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО НАРОДНАТА РЕПУБЛИКА ДОЊЕЦК

НА УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО НАРОДНАТА РЕПУБЛИКА ДОЊЕЦК

Украинските борци кои се предадоа од челичарницата „Азовстал“ во Мариупол ќе се соочат со судење во самопрогласената Народна Република Доњецк, изјави ...
РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА ЗАРОБЕНИЦИ ЗА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА ПЕТГОДИШНИОТ КОНФЛИКТ

РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА ЗАРОБЕНИЦИ ЗА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА ПЕТГОДИШНИОТ КОНФЛИКТ

Русија и Украина ја спроведоа последната фаза од размената на заробеници, што треба да стави крај на пет години долгиот воен конфликт. Оваа размена бе ...
4 / 4 НАПИСИ