Таг: затајување данок

ИСЧЕЗНАТАТА КИНЕСКА АКТЕРКА ФАН БИНГБИНГ КАЗНЕТА СО 129 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА НЕПЛАТЕН ДАНОК

ИСЧЕЗНАТАТА КИНЕСКА АКТЕРКА ФАН БИНГБИНГ КАЗНЕТА СО 129 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА НЕПЛАТЕН ДАНОК

Една од најпознатите кинески актерки Фан Бингбинг, која со месеци беше исчезната, доби огромна парична казна поради затајување данок. На Фан и на н ...
РОНАЛДО ДОБИ ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНА ЗА ЗАТАЈУВАЊЕ ДАНОК И МОРА ДА ПЛАТИ 18,8 МИЛИОНИ ЕВРА

РОНАЛДО ДОБИ ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНА ЗА ЗАТАЈУВАЊЕ ДАНОК И МОРА ДА ПЛАТИ 18,8 МИЛИОНИ ЕВРА

Кристијано Роналдо постигнал договор со шпанските даночни власти, при што добил двегодишна условна казна и ќе мора да плати 18,8 милиони евра, јавуваа ...
НЕ СМЕ ИСТРАЖЕН ОРГАН ЗА ДА ЈА ГОНИМЕ ИВОНА, ОБЈАСНУВААТ ОД УЈП ЗОШТО НЕ ГИ КОНТРОЛИРАЛЕ СМЕТКИТЕ НА НОВИНАРКАТА

НЕ СМЕ ИСТРАЖЕН ОРГАН ЗА ДА ЈА ГОНИМЕ ИВОНА, ОБЈАСНУВААТ ОД УЈП ЗОШТО НЕ ГИ КОНТРОЛИРАЛЕ СМЕТКИТЕ НА НОВИНАРКАТА

Управата за јавни приходи не одговори дали ќе преземе мерки против одговорни лица вработени во оваа државна институција затоа што со години го толерир ...
ИВОНА ТАЛЕСКА ПРИЗНА ДЕКА ЗАТАЈУВАЛА ДАНОК, ПРЕСУДА УШТЕ ДЕНЕСКА

ИВОНА ТАЛЕСКА ПРИЗНА ДЕКА ЗАТАЈУВАЛА ДАНОК, ПРЕСУДА УШТЕ ДЕНЕСКА

Новинарката Ивона Талевска призна дека е виновна за даночно затајување на денешното судење за предметот „Тифани“ на СЈО, по што судијката „Признава ...
ПРЕМИЕРОТ НА ИСЛАНД ДАДЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПАНАМСКИТЕ ДОКУМЕНТИ

ПРЕМИЕРОТ НА ИСЛАНД ДАДЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПАНАМСКИТЕ ДОКУМЕНТИ

Премиерот на Исланд даде оставка – првата поголема жртва на протекувањето на Панамските документи што фрлија срамно светло врз светот на офшор финанси ...
5 / 5 НАПИСИ