Таг: затвореници

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ЌЕ БИДАТ СНИМАНИ, А ЗАТВОРСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ЌЕ НОСАТ БОДИ-КАМЕРИ ЗА ДА НЕ ПРИМААТ ПОТКУП, СЕ ВОВЕДУВА И ЗАТВОРСКО РАЗУЗНАВАЊЕ

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ЌЕ БИДАТ СНИМАНИ, А ЗАТВОРСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ЌЕ НОСАТ БОДИ-КАМЕРИ ЗА ДА НЕ ПРИМААТ ПОТКУП, СЕ ВОВЕДУВА И ЗАТВОРСКО РАЗУЗНАВАЊЕ

Затворите целосно ќе се покријат со камери и врз затворениците ќе се врши видео-надзор, предвидуваат измените на Законот за извршување на санкциите, к ...
ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ХАИТИ ОТКАКО ВООРУЖЕНИ БАНДИ ОСЛОБОДИЈА 4.000 ЗАТВОРЕНИЦИ

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ХАИТИ ОТКАКО ВООРУЖЕНИ БАНДИ ОСЛОБОДИЈА 4.000 ЗАТВОРЕНИЦИ

Владата на Хаити прогласи вонредна состојба и полициски час откако вооружени банди упаднаа во големи затвори во главниот град Порт о Пренс, при што бе ...
ПРОФЕСИОНАЛЕН ВОЈНИК ШВЕРЦУВАЛ МОБИЛКИ ЗА ЗАТВОРЕНИЦИ ВО ИДРИЗОВО, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

ПРОФЕСИОНАЛЕН ВОЈНИК ШВЕРЦУВАЛ МОБИЛКИ ЗА ЗАТВОРЕНИЦИ ВО ИДРИЗОВО, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

Oсновното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишен професионален војник осомничен дека шверцувал мобилни телефони за затвореници в ...
ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ 14 ИЗРАЕЛСКИ ЗАЛОЖНИЦИ ВО ЗАМЕНА ЗА 42 ПАЛЕСТИНСКИ ЗАТВОРЕНИЦИ

ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ 14 ИЗРАЕЛСКИ ЗАЛОЖНИЦИ ВО ЗАМЕНА ЗА 42 ПАЛЕСТИНСКИ ЗАТВОРЕНИЦИ

Израелските власти соопштија дека 14 израелски заложници кои ги држи Хамас денеска ќе бидат ослободени во замена за 42 палестински затвореници. Ова е ...
БРИТАНИЈА ИМ ПЛАЌАЛА 1.500 ФУНТИ НА АЛБАНСКИТЕ ЗАТВОРЕНИЦИ ЗА ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

БРИТАНИЈА ИМ ПЛАЌАЛА 1.500 ФУНТИ НА АЛБАНСКИТЕ ЗАТВОРЕНИЦИ ЗА ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

Албанските власти потврдија дека најголем дел од нивните граѓани кои оваа година биле депортирани од Велика Британија биле во затвор таму. Би-Би-Си от ...
РУСИЈА ОТВОРЕНА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА РАЗМЕНА НА КОШАРКАРКАТА ГРАЈНЕР ЗА ШВЕРЦЕР НА ОРУЖЈЕ

РУСИЈА ОТВОРЕНА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА РАЗМЕНА НА КОШАРКАРКАТА ГРАЈНЕР ЗА ШВЕРЦЕР НА ОРУЖЈЕ

Русија кажа дека е отворена за преговори за размена на затвореници, ден откако американската кошаркарка Бритни Грајнер беше осудена на девет години за ...
ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ОД ЗАТВОРОТ ВО ТЕТОВО ДОБИЈА МОНТАЖЕН БАЗЕН

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ОД ЗАТВОРОТ ВО ТЕТОВО ДОБИЈА МОНТАЖЕН БАЗЕН

Затворениците кои издржуваат казна во затворот во Тетово добија монтажен базен. Базенот е добиен како дел од програмата за ресоцијализација на затворе ...
ВО СВЕТОТ СЕ ПРАВАТ СМАРТ ЗАТВОРИ, А КАЈ НАС ЗБОРУВАМЕ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ВО НИВ, РЕКОА НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА ВО БИТОЛА

ВО СВЕТОТ СЕ ПРАВАТ СМАРТ ЗАТВОРИ, А КАЈ НАС ЗБОРУВАМЕ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ВО НИВ, РЕКОА НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА ВО БИТОЛА

„Ние кај нас разговараме, замислете, за материјални услови и подобрување на објектите на казнено-поправните установи, а говорничката од Финска зборува ...
КОСОВО ЌЕ Ѝ ИЗНАЈМУВА ЗАТВОРСКИ ЌЕЛИИ НА ДАНСКА ЗА 210 МИЛИОНИ ЕВРА

КОСОВО ЌЕ Ѝ ИЗНАЈМУВА ЗАТВОРСКИ ЌЕЛИИ НА ДАНСКА ЗА 210 МИЛИОНИ ЕВРА

Косово се согласи да ѝ изнајми 300 затворски ќелии на Данска, со цел да се олеснат тамошните преполни затвори. Данска за оваа услуга ќе плаќа 15 милио ...
ПОСЕБНИ ОДБОРИ СО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ГО СПРОВЕДУВААТ ГЛАСАЊЕТО НА ЛИЦАТА ПОЗИТИВНИ И ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОВИД-19

ПОСЕБНИ ОДБОРИ СО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ГО СПРОВЕДУВААТ ГЛАСАЊЕТО НА ЛИЦАТА ПОЗИТИВНИ И ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОВИД-19

Вкупно 10. 653 гласачи денес може да гласаат, на ден пред седмите Локални избори во земјава. Денеска гласаат болните, немоќните и лицата со ковид-19 и ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ