Таг: затворено

ЗА ДА СЕ ШТЕДИ СТРУЈА И ГРЕЕЊЕ, ЗАТВОРЕНА ЗГРАДАТА НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА, АМА НЕМА НИ ЛЕКАРИ

ЗА ДА СЕ ШТЕДИ СТРУЈА И ГРЕЕЊЕ, ЗАТВОРЕНА ЗГРАДАТА НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА, АМА НЕМА НИ ЛЕКАРИ

Зградата на Инфективното одделение, која до неодамна беше и дел од Регионалниот ковид-центар во Битола, е затворена за да се заштеди струја и парно гр ...
ПОРАДИ МАЛ БРОЈ КОВИД ПАЦИЕНТИ, СЕ ЗАТВОРА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС

ПОРАДИ МАЛ БРОЈ КОВИД ПАЦИЕНТИ, СЕ ЗАТВОРА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС

Откако десетина дена опаѓаше бројот на хоспитализирани пациенти со ковид-19 во модуларната болница во Велес, таа од претпладнево е повторно времено за ...
„ИНТЕРМЕЦО“ ДОБИ КАЗНА ОД 7 ИЛЈАДИ ЕВРА И ПЛОМБА ОД 10 ДЕНА ЗА ЖУРКАТА ВО ВТОРНИКОТ

„ИНТЕРМЕЦО“ ДОБИ КАЗНА ОД 7 ИЛЈАДИ ЕВРА И ПЛОМБА ОД 10 ДЕНА ЗА ЖУРКАТА ВО ВТОРНИКОТ

Кафулето „Интермецо“ ќе биде затворено 10 дена, а вкупната казна за правно и физичко лице која ја доби е 7 илјади евра, вели за САКАМДАКАЖАМ.МК директ ...
3 / 3 НАПИСИ