Таг: здравствено осигурување

ГРАЃАНИТЕ БЕЗ ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ЌЕ СЕ ЛЕКУВААТ БЕСПЛАТНО

ГРАЃАНИТЕ БЕЗ ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ЌЕ СЕ ЛЕКУВААТ БЕСПЛАТНО

Владата на денешната седница донесе уредба со законска сила за примена на Законот за здравствено осигурување за време на вонредна состојба според која ...
ЗА ПОЛА НАМАЛЕН ПРИДОНЕСОТ ЗА ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ЗА НЕВРАБОТЕНИТЕ СО ПОВИСОКИ ПРИМАЊА

ЗА ПОЛА НАМАЛЕН ПРИДОНЕСОТ ЗА ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ЗА НЕВРАБОТЕНИТЕ СО ПОВИСОКИ ПРИМАЊА

Од утре Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) почнува со автоматска пререгистрација на невработените и лицата со ниски примања. Тие во подрачните с ...
ОБАМАКЕР Е НЕУСТАВЕН, ПРЕСУДИ ФЕДЕРАЛЕН СУДИЈА ОД ТЕКСАС

ОБАМАКЕР Е НЕУСТАВЕН, ПРЕСУДИ ФЕДЕРАЛЕН СУДИЈА ОД ТЕКСАС

Федерален судија од Тексас донесе одлука дека клучен дел од Обамакер, системот на здравствена заштита што го воведе Барак Обама, е неуставен, што од н ...
ЧЕТИРИГОДИШНО ДЕТЕ СО СКОЛИОЗА НЕ ДОБИЛО КОРСЕТ ОТИ МАЈКАТА НЕМАЛА ОСИГУРУВАЊЕ ВО КОНТИНУИТЕТ ОД 6 МЕСЕЦИ

ЧЕТИРИГОДИШНО ДЕТЕ СО СКОЛИОЗА НЕ ДОБИЛО КОРСЕТ ОТИ МАЈКАТА НЕМАЛА ОСИГУРУВАЊЕ ВО КОНТИНУИТЕТ ОД 6 МЕСЕЦИ

Четиригодишно дете со сколиоза не можелo да добие бесплатен корсет од Фондот за здравство (ФЗОМ),  оти неговата мајка немала здравствено осигурување в ...
ТРЕТИНА ОД ТРОШОЦИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ ВО ЗДРАВСТВОТО СЕ ЗА ЛЕКОВИ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО НА ФАЈНЕНС ТИНК

ТРЕТИНА ОД ТРОШОЦИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ ВО ЗДРАВСТВОТО СЕ ЗА ЛЕКОВИ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО НА ФАЈНЕНС ТИНК

Државата треба да обезбеди квалитетни лекови и сите граѓани да имаат пристап до нив, е една од препораките што ги упатија експертите кои ги истражуваа ...
ЛЕТОВО ЕДНА РАТА ГРАТИС ЗА СЕМЕЈНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО ЕУРОЛИНК

ЛЕТОВО ЕДНА РАТА ГРАТИС ЗА СЕМЕЈНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО ЕУРОЛИНК

Попуст за семејно приватно здравствено осигурување ова лето нуди осигурителната компанија Еуролинк. Од осигурителната компанија велат дека луѓето што ...
6 / 6 НАПИСИ