Таг: Жаклина Пешевска

ЗАКОНОТ ЗА ОДБРАНА ИЗГЛАСАН БЕЗ ПРИСУСТВО НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ, ПЕШЕВСКА ЈА НАПАДНА ИСМАЈЛОВСКА-СТАРОВА

ЗАКОНОТ ЗА ОДБРАНА ИЗГЛАСАН БЕЗ ПРИСУСТВО НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ, ПЕШЕВСКА ЈА НАПАДНА ИСМАЈЛОВСКА-СТАРОВА

Со 80 гласа „за“ денеска во Собранието беше изгласан Законот за одбрана. За Законот не гласаа пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои не беа ниту во салата. ...
ПРАТЕНИЧКАТА ЖАКЛИНА ПЕШЕВСКА НЕ Е АМНЕСТИРАНА ЗА 27 АПРИЛ

ПРАТЕНИЧКАТА ЖАКЛИНА ПЕШЕВСКА НЕ Е АМНЕСТИРАНА ЗА 27 АПРИЛ

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска не е амнестирана за нападот на Собранието на 27 април 2017. Таа беше притворена, но подоцна постапката про ...
ДУРЛОВСКИ ВО КУЌЕН ПРИТВОР, ЗА ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА ПОБЛАГИ МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ

ДУРЛОВСКИ ВО КУЌЕН ПРИТВОР, ЗА ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА ПОБЛАГИ МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ

Основниот суд Скопје 1 го прифати предлогот на Основно јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ја укина мерката притвор за оперскиот пеја ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА УКИНУВАЊЕ НА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА И ПРЕМЕСТУВАЊЕ НА ДУРЛОВСКИ ОД ШУТКА ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА УКИНУВАЊЕ НА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА И ПРЕМЕСТУВАЊЕ НА ДУРЛОВСКИ ОД ШУТКА ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција побара од Основниот суд Скопје 1 да ѝ биде укината мерката куќен притвор н ...
ВО ЖИВОТОТ НЕМАМ СТОРЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО, А НАЈМАЛКУ ТЕРОРИЗАМ, ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА ПОБАРА ДА Ѝ БИДЕ УКИНАТ ПРИТВОРОТ

ВО ЖИВОТОТ НЕМАМ СТОРЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО, А НАЈМАЛКУ ТЕРОРИЗАМ, ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА ПОБАРА ДА Ѝ БИДЕ УКИНАТ ПРИТВОРОТ

Жаклина Пешевска, пратеничката од ВМРО ДПМНЕ која ги пречекуваше и дел ги прегрнуваше напаѓачите во Собранието на 27 април, откако собраниските пломби ...
ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ПЕШЕВСКА ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СУДОТ

ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ПЕШЕВСКА ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СУДОТ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Јохан Тарчуловски и Жаклина Пешевска утринава дојдоа во Основниот суд Скопје 1 да дадат исказ пред судија на ...
ЏАФЕРИ ЗА УТРЕ НАПЛАДНЕ ЈА ЗАКАЖА СЕДНИЦАТА ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ШЕСТ ПРАТЕНИЦИ, ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

ЏАФЕРИ ЗА УТРЕ НАПЛАДНЕ ЈА ЗАКАЖА СЕДНИЦАТА ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ШЕСТ ПРАТЕНИЦИ, ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

Собранието утре ќе расправа за барањето на Основен суд Скопје 1 за одобрување притвор на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов, Јоха ...
НЕОПНАТА КРАВА

НЕОПНАТА КРАВА

1 Пратеникот не ја опнал кравата. И така некако би требало да заврши приказната за тоа што ѝ се случи на Македонија на 27 април. Со вакво обвинителств ...
ИМУНИТЕТОТ НЕ ГИ ШТИТИ СЕДУМТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА БИДАТ ПОВИКАНИ КАЈ ЗВРЛЕВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ИМУНИТЕТОТ НЕ ГИ ШТИТИ СЕДУМТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА БИДАТ ПОВИКАНИ КАЈ ЗВРЛЕВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

До сега ниту еден од седумтемина пратеници на опозицијата кои беа фатени на безбедносните камери како ја отвараат вратата на Собранието и ги пуштаат д ...
9 / 9 НАПИСИ