Таг: Железничка станица

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ПО ШЕСТ ДЕНА ПАУЗА ПОВТОРНО ТРГНА УТРИНСКИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ГЕВГЕЛИЈА, ОСТАНУВА ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА БРЗИНАТА ОД 20 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС ЗА ВОЗОВИТЕ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС

ПО ШЕСТ ДЕНА ПАУЗА ПОВТОРНО ТРГНА УТРИНСКИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ГЕВГЕЛИЈА, ОСТАНУВА ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА БРЗИНАТА ОД 20 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС ЗА ВОЗОВИТЕ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС

По шест дена пауза, од утрово повторно е во сообраќај патничкиот воз од Скопје за Гевгелија, кој тргнува во 6:23 часот, како и попладневниот од Гевгел ...
СЕ ЗАПАЛИ ТОВАРЕН ВОЗ КАЈ ВЕЛЕС, ПОРАДИ НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН ПОЖАРОТ УШТЕ СЕ ГАСИ

СЕ ЗАПАЛИ ТОВАРЕН ВОЗ КАЈ ВЕЛЕС, ПОРАДИ НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН ПОЖАРОТ УШТЕ СЕ ГАСИ

Попладнево околу 14,40 часот на железничката пруга Велес , кај желеничката станица „Рајко Жинзифов“ се запалила локомотива, поради што железничкиот со ...
17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ПОВРЕДЕНА ОД СТРУЕН УДАР НАД ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО МАЏАРИ

17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ПОВРЕДЕНА ОД СТРУЕН УДАР НАД ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО МАЏАРИ

На железничката станица во скопско Маџари од струен удар е повредена 17-годишна девојка. Инцидентот се случил попладнево во 13.41 часот кога над еден ...
СКОПСКИОТ БУЛЕВАР КУЗМАН ЈОСИФОВСКИ-ПИТУ СТОИ РАСКОПАН СО НЕДЕЛИ, НИЗ ПРАШИНА СЕ МИНУВА ОД НАРОДНА БАНКА ДО ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА

СКОПСКИОТ БУЛЕВАР КУЗМАН ЈОСИФОВСКИ-ПИТУ СТОИ РАСКОПАН СО НЕДЕЛИ, НИЗ ПРАШИНА СЕ МИНУВА ОД НАРОДНА БАНКА ДО ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА

Булеварот Кузман Јосифовски-Питу во центарот на Скопје стои раскопан со недели, а жителите го минуваат возејќи и движејќи се низ прашина. Пред три нед ...
ВРАБОТЕНИТЕ ОД „КОЛСКА“ ГО БЛОКИРАА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО ВЕЛЕС ОТИ НЕ ИМ БЕШЕ ДОЗВОЛЕНО ДА ПАТУВААТ СО ВОЗ БЕЗ БИЛЕТИ НА ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДАТА

ВРАБОТЕНИТЕ ОД „КОЛСКА“ ГО БЛОКИРАА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО ВЕЛЕС ОТИ НЕ ИМ БЕШЕ ДОЗВОЛЕНО ДА ПАТУВААТ СО ВОЗ БЕЗ БИЛЕТИ НА ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДАТА

Вработените од велешката фабрика за шински возила „Колска“ утрово наместо да заминат пред Владата, за каде најавија протест, останаа на железничка ста ...
ЗАГИНАА 22 ЦИВИЛИ ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО УКРАИНА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

ЗАГИНАА 22 ЦИВИЛИ ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО УКРАИНА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

Руските сили вчера извршија ракетен напад врз украинска железничка станица на Денот на независноста, при што загинаа 22 лица, рече претседателот Волод ...
ПАТНИЦИТЕ ОДЕЛЕ ПЕШ ПО ПРУГАТА ОТИ ВЕЧЕРНИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС НЕ МОЖЕЛ ДА СТИГНЕ ДО КРАЈНАТА СТАНИЦАТА

ПАТНИЦИТЕ ОДЕЛЕ ПЕШ ПО ПРУГАТА ОТИ ВЕЧЕРНИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС НЕ МОЖЕЛ ДА СТИГНЕ ДО КРАЈНАТА СТАНИЦАТА

Средата вечер патниците во вечерниот воз од Скопје за Велес, која поаѓа во 22,30 часот имале непријатна епизода при пристигнувањето во железничка стан ...
ЗЕЛЕНСКИ БАРА ОСТАР ГЛОБАЛЕН ОДГОВОР КОН РУСИЈА ПОРАДИ РАКЕТИРАЊЕТО НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА СО 52 ЖРТВИ

ЗЕЛЕНСКИ БАРА ОСТАР ГЛОБАЛЕН ОДГОВОР КОН РУСИЈА ПОРАДИ РАКЕТИРАЊЕТО НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА СО 52 ЖРТВИ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски побара остар глобален одговор кон Русија откако нејзините сили истрелаа проектил на преполната железничка с ...
МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ПРИЛЕП ГИ ПРОМЕНИЛЕ СКРЕТНИЦИТЕ ЗА ВОЗОТ, ИЗБЕГНАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА

МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ПРИЛЕП ГИ ПРОМЕНИЛЕ СКРЕТНИЦИТЕ ЗА ВОЗОТ, ИЗБЕГНАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА

Прилепската полиција лишила од слобода тројца малолетници кои можеле да предизвикаат железничка несреќа откако на станицата во Прилеп ги промениле скр ...
СТОТИЦИ ХАВАРИСАНИ ВОЗИЛА СКАПУВААТ НА КУП ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЗАБОРАВЕНИ СО ГОДИНИ, ГО ГРДАТ ПРОСТОРОТ ОКОЛУ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА И АВТОБУСКАТА СТАНИЦА

СТОТИЦИ ХАВАРИСАНИ ВОЗИЛА СКАПУВААТ НА КУП ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЗАБОРАВЕНИ СО ГОДИНИ, ГО ГРДАТ ПРОСТОРОТ ОКОЛУ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА И АВТОБУСКАТА СТАНИЦА

Стотици стари коли заборавени со години, во кои се фрла ѓубре или се врши нужда, потоа остатоци од стари автомобили наредени еден врз друг во повеќе с ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ