Таг: „Жена“

1 2 322 / 22 НАПИСИ
ДЕВОЈКАТА КОЈА СКОКНА ВО ВАРДАР ЈА ИЗВАДИЛ ТАТКО Ѝ, ЗАДРЖАНА Е ВО БОЛНИЦА

ДЕВОЈКАТА КОЈА СКОКНА ВО ВАРДАР ЈА ИЗВАДИЛ ТАТКО Ѝ, ЗАДРЖАНА Е ВО БОЛНИЦА

Жената која попладнево скокна во Вардар била извадена од реката од нејзиниот татко и потоа била однесена во Градската општа болницата „8 Септември“, к ...
ПОЧИНА ПОЕТЕСАТА ЛИЛЈАНА ДИРЈАН

ПОЧИНА ПОЕТЕСАТА ЛИЛЈАНА ДИРЈАН

Поетесата и новинарка Лилјана Дирјан почина денес во Скопје. Имаше 64 години. Поезијата на Дирјан е преведувана на повеќе јазици и застапена е во а ...
1 2 322 / 22 НАПИСИ