Таг: женска ракометна репрезентација

РАКОМЕТАРКИТЕ ПОРАЗЕНИ ОД ФРАНЦИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРКИТЕ ПОРАЗЕНИ ОД ФРАНЦИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Женската ракометна репрезентација беше далеку од сензација на стартот на 15. Европско првенство, чиј домаќин е и Скопје. На својот прв натпревар на ев ...
ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕНО 15. ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ, МАКЕДОНИЈА СТАРТУВА УТРЕ ПРОТИВ ФРАНЦИЈА

ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕНО 15. ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ, МАКЕДОНИЈА СТАРТУВА УТРЕ ПРОТИВ ФРАНЦИЈА

По 14 години, Македонија повторно е домаќин на големо ракометно натпреварување за жени. Почетокот на 15. Европско првенство за ракометарки симболи ...
РФМ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 40% ОД ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СКОПЈЕ

РФМ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 40% ОД ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СКОПЈЕ

Ракометната федерација на Македонија објави дека ќе ги субвенционира картите за претстојното Европско првенство за жени, чии натпревари ќе се играат и ...
3 / 3 НАПИСИ