Таг: жичница

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ОКОЛУ 5.000 ПОСЕТИТЕЛИ СЕ ВОЗЕЛЕ СО ЖИЧНИЦАТА НА ВОДНО ПРВИОТ ВИКЕНД, УШТЕ НЕ Е БЕСПЛАТНА ЗА ПЕНЗИОНЕРИ И СТУДЕНТИ

ОКОЛУ 5.000 ПОСЕТИТЕЛИ СЕ ВОЗЕЛЕ СО ЖИЧНИЦАТА НА ВОДНО ПРВИОТ ВИКЕНД, УШТЕ НЕ Е БЕСПЛАТНА ЗА ПЕНЗИОНЕРИ И СТУДЕНТИ

Околу 5.000 посетители на Водно изминатиов викенд се возеле со жичницата од Средно Водно до Милениумскиот крст. Од ЈСП „Скопје“ велат дека првиот вике ...
ОД ДЕНЕС ПУШТЕНА ЖИЧНИЦАТА НА ВОДНО, ВО КАБИНА МОЖЕ САМО ПО 4 ЛИЦА

ОД ДЕНЕС ПУШТЕНА ЖИЧНИЦАТА НА ВОДНО, ВО КАБИНА МОЖЕ САМО ПО 4 ЛИЦА

Од денеска повторно е пуштена жичницата од Средно Водно до Милениумскиот крст на Водно. Жичницата не работеше од лани во март поради пандемијата на ко ...
ТРИНАЕСЕТМИНА ПАТНИЦИ ЗАГИНАА ОТКАКО ПАДНА КАБИНА ОД ЖИЧНИЦА ВО ИТАЛИЈА

ТРИНАЕСЕТМИНА ПАТНИЦИ ЗАГИНАА ОТКАКО ПАДНА КАБИНА ОД ЖИЧНИЦА ВО ИТАЛИЈА

Тринаесет лица загинаа откако кабина на жичница падна на планина близу езерото Маџоре во северна Италија. Спасувачите велат дека две деца на возраст о ...
ЖИЧНИЦАТА НА ПЕЛИСТЕР ЗА ПРВПАТ ЌЕ РАБОТИ ПРЕКУ ЛЕТО

ЖИЧНИЦАТА НА ПЕЛИСТЕР ЗА ПРВПАТ ЌЕ РАБОТИ ПРЕКУ ЛЕТО

Нова летна содржина во Ски-центарот „Копанки“ е тоа што за првпат во овој годишен период ќе работи жичницата. Од овој викенд, па секоја следна недела ...
ШЕСТОСЕДНАТА ЖИЧНИЦА НА ПОПОВА ШАПКА КОНЕЧНО ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА СЕДУМ ГОДИНИ ОТКАКО ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ

ШЕСТОСЕДНАТА ЖИЧНИЦА НА ПОПОВА ШАПКА КОНЕЧНО ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА СЕДУМ ГОДИНИ ОТКАКО ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ

Седум години откако почна да се гради и една година откако беше завршена, шестоседната жичница на Попова Шапка конечно проработи и ги однесе првите ск ...
ТЕТОВО И ПОПОВА ШАПКА ВО МИНАТИОТ ВЕК БЕА ПОВРЗАНИ СО НАЈДОЛГАТА ГОНДОЛНА ЖИЧНИЦА НА БАЛКАНОТ, СЕГА ВЛАДАТА НАЈАВУВА ИЗГРАДБА НА НОВА

ТЕТОВО И ПОПОВА ШАПКА ВО МИНАТИОТ ВЕК БЕА ПОВРЗАНИ СО НАЈДОЛГАТА ГОНДОЛНА ЖИЧНИЦА НА БАЛКАНОТ, СЕГА ВЛАДАТА НАЈАВУВА ИЗГРАДБА НА НОВА

Во програмата за работа на новата Влада, која ја изнесе премиерот Зоран Заев, меѓу другото, се предвидува дека ќе се разгледаат различни модели за раз ...
АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ ОД ДЕНЕС ВОЗАТ ПРЕКУ ЦЕЛ ДЕН СО САБОТЕН ВОЗЕН РЕД

АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ ОД ДЕНЕС ВОЗАТ ПРЕКУ ЦЕЛ ДЕН СО САБОТЕН ВОЗЕН РЕД

Од денеска, автобусите на ЈСП „Скопје“ и на приватните превозни ќе возат цел ден, односно од 5 часот до полноќ. Јавниот превоз се враќа на вообичаенот ...
ЖИЧНИЦАТА ОД УТРЕ НЕМА ДА РАБОТИ, СЕ УКИНУВААТ И АВТОБУСИТЕ ДО СРЕДНО ВОДНО

ЖИЧНИЦАТА ОД УТРЕ НЕМА ДА РАБОТИ, СЕ УКИНУВААТ И АВТОБУСИТЕ ДО СРЕДНО ВОДНО

Од утре нема да работи жичницата на Водно. Од ЈСП „Скопје“ информираат дека оваа одлука е според препораките на Владата против ширење на коронавирусот ...
ВИКЕНДОВ 57 КАЗНИ ЗА ПАРКИРАЊЕ ВО ЗЕЛЕНИЛО НА ВОДНО, 3.500 ГРАЃАНИ СЕ ВОЗЕЛЕ СО ЖИЧНИЦАТА

ВИКЕНДОВ 57 КАЗНИ ЗА ПАРКИРАЊЕ ВО ЗЕЛЕНИЛО НА ВОДНО, 3.500 ГРАЃАНИ СЕ ВОЗЕЛЕ СО ЖИЧНИЦАТА

Комуналните инспектори на Град Скопје викендов казнија 57 граѓани за паркирање во зеленило на Водно. Од Градот велат дека секој викенд инспекторите па ...
ПО ШЕСТ ГОДИНИ ИЗГРАДБА, ВО УПОТРЕБА ПУШТЕН ШЕСТОСЕДОТ НА ПОПОВА ШАПКА

ПО ШЕСТ ГОДИНИ ИЗГРАДБА, ВО УПОТРЕБА ПУШТЕН ШЕСТОСЕДОТ НА ПОПОВА ШАПКА

Шест години откако почна да се гради, шестоседот на Попова Шапка конечно е пуштен во употреба. Ова е едниствената посериозна инвестиција на Попова Шап ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ