Таг: жолти елеци

ФРАНЦИЈА ГО ПОВЛЕЧЕ СВОЈОТ АМБАСАДОР ВО РИМ ОТКАКО ИТАЛИЈА ГИ ПОДДРЖА „ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“

ФРАНЦИЈА ГО ПОВЛЕЧЕ СВОЈОТ АМБАСАДОР ВО РИМ ОТКАКО ИТАЛИЈА ГИ ПОДДРЖА „ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“

Франција го повлече својот амбасадор во Италија поради „низа провокации“ од тамошната популистичка влада. „Веќе неколку месеци, Франција е изложена ...
„ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“ ЌЕ СЕ КАНДИДИРААТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

„ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“ ЌЕ СЕ КАНДИДИРААТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Француското улично движење „жолти елеци“ сака и политички да се ангажира и ќе има свои кандидати на изборите за Европскиот парламент, што ќе се одржат ...
МАКРОН ВЕТИ ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ПО ПРОТЕСТИТЕ НА „ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“

МАКРОН ВЕТИ ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ПО ПРОТЕСТИТЕ НА „ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“

Францускиот претседател Емануел Макрон вети покачување на минималната плата и даночни олеснувања како одговор на неколкунеделните насилни протести низ ...
НАД 500 УАПСЕНИ И 55 ПОВРЕДЕНИ ВО ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ВО ПАРИЗ, ПОЛИЦИЈАТА СПРЕЧИ НОВИ ГОЛЕМИ НАСИЛСТВА

НАД 500 УАПСЕНИ И 55 ПОВРЕДЕНИ ВО ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ВО ПАРИЗ, ПОЛИЦИЈАТА СПРЕЧИ НОВИ ГОЛЕМИ НАСИЛСТВА

Повеќе од 500 луѓе се уапсени, а 55 се повредени во денешните протести на таканаречените „жолти елеци“ во Париз, објавија властите, додавајќи дека бро ...
ФРАНЦУСКАТА ПОЛИЦИЈА СО АПСЕЊА И СОЛЗАВЕЦ ГИ ДРЖИ ПОД КОНТРОЛА НОВИТЕ ПРОТЕСТИ НА „ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“

ФРАНЦУСКАТА ПОЛИЦИЈА СО АПСЕЊА И СОЛЗАВЕЦ ГИ ДРЖИ ПОД КОНТРОЛА НОВИТЕ ПРОТЕСТИ НА „ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“

Француските безбедносни сили блокираа области во централен Париз, со цел да ги стават под контрола денешните протести на „жолтите елеци“ и да спречат ...
УТРЕ ОПСАДНА СОСТОЈБА ВО ПАРИЗ – АЈФЕЛОВА КУЛА, ЛУВР И ДРУГИ ОБЕЛЕЖЈА СЕ ЗАТВОРААТ ОД СТРАВ ОД НОВИ НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ

УТРЕ ОПСАДНА СОСТОЈБА ВО ПАРИЗ – АЈФЕЛОВА КУЛА, ЛУВР И ДРУГИ ОБЕЛЕЖЈА СЕ ЗАТВОРААТ ОД СТРАВ ОД НОВИ НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ

Ајфелова кула и други знаменитости на Париз утре ќе бидат затворени за посетители поради страв од нови улични насилства за време на антивладините прот ...
„ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“ НЕ ПОПУШТААТ, ФРАНЦУСКАТА ВЛАДА СТРАВУВА ОД ГОЛЕМИ НЕРЕДИ ВИКЕНДОВ

„ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“ НЕ ПОПУШТААТ, ФРАНЦУСКАТА ВЛАДА СТРАВУВА ОД ГОЛЕМИ НЕРЕДИ ВИКЕНДОВ

Француската влада стравува од големи насилства во Париз претстојниот викенд, бидејќи националните протести на таканаречените „жолти елеци“ не покажува ...
7 / 7 НАПИСИ