Таг: жртви

1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ
ПРЕВЕНТИВНИТЕ АКЦИИ ПРИДОНЕСОА ДА СЕ НАМАЛИ БРОЈОТ НА СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ ВО ВЕЛЕШКО, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

ПРЕВЕНТИВНИТЕ АКЦИИ ПРИДОНЕСОА ДА СЕ НАМАЛИ БРОЈОТ НА СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ ВО ВЕЛЕШКО, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

Се намали бројот на регистрирани сообраќајни незгоди во Велешко. На подрачјето на Велес, Чашка и Градско лани биле регистрирани 311 сообраќајни несреќ ...
НАД 3.000 ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА, МРАЗОТ И ДОЖДОТ ГО ОТЕЖНУВААТ СПАСУВАЊЕТО

НАД 3.000 ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА, МРАЗОТ И ДОЖДОТ ГО ОТЕЖНУВААТ СПАСУВАЊЕТО

Бројот на жртви во катастрофалниот земјотрес се искачи над 3.000 луѓе низ територијата на Турција и северозападна Сирија, а зимскиот мраз и дождовите ...
ЗА НАД 4 ОТСТО Е НАМАЛЕН БРОЈОТ НА ЖРТВИ НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО, НАЈПРИЈАВУВАНА Е ПСИХОЛОШКАТА ТОРТУРА

ЗА НАД 4 ОТСТО Е НАМАЛЕН БРОЈОТ НА ЖРТВИ НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО, НАЈПРИЈАВУВАНА Е ПСИХОЛОШКАТА ТОРТУРА

За 4,3 проценти е намален бројот на жртви на семејно насилство во 2022 во споредба со 2021, кажа денеска министерката за труд и социјална политика Јов ...
ЗАСЕГА 60 ЗАГИНАТИ ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА НА ПАТНИЧКИ АВИОН ВО НЕПАЛ

ЗАСЕГА 60 ЗАГИНАТИ ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА НА ПАТНИЧКИ АВИОН ВО НЕПАЛ

Непалски патнички авион со 72 седишта се урна во клисура при слетување на новиот аеродром во централниот туристички град Похара, при што загинаа 60 па ...
НИТУ ЕДНА ЖРТВА НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ОД СТРУШКО НЕ КОРИСТЕЛА УСЛУГИ НА ШЕЛТЕР ЦЕНТАРОТ ЗА ЗАШТИТА, ОСТАНУВААТ СО НАСИЛНИКОТ

НИТУ ЕДНА ЖРТВА НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ОД СТРУШКО НЕ КОРИСТЕЛА УСЛУГИ НА ШЕЛТЕР ЦЕНТАРОТ ЗА ЗАШТИТА, ОСТАНУВААТ СО НАСИЛНИКОТ

Ниту една жена жртва на семејно насилство од Струга и околината досега не користела услуги на Регионалниот шелтер центар за заштита во Охрид. Жртвите ...
4 ЛИЦА ЗАГИНАА, 38 СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА УЛИЦАТА ИСТИКЛАЛ ВО ЦЕНТАРОТ НА ИСТАНБУЛ

4 ЛИЦА ЗАГИНАА, 38 СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА УЛИЦАТА ИСТИКЛАЛ ВО ЦЕНТАРОТ НА ИСТАНБУЛ

Четири лица починаа, а 38 се повредени по експлозијата на најфреквентната улица Истиклал во центрот на  Истанбул, изјави гувернерот на турскиот град. ...
РУСКАТА ВОЈСКА ИМА МЕЃУ 70.000 И 80.000 ЗАГИНАТИ И РАНЕТИ ВО УКРАИНА, ВЕЛИ ПЕНТАГОН

РУСКАТА ВОЈСКА ИМА МЕЃУ 70.000 И 80.000 ЗАГИНАТИ И РАНЕТИ ВО УКРАИНА, ВЕЛИ ПЕНТАГОН

Руската војска има меѓу 70.000 и 80.000 жртви од почетокот на инвазијата на Украина на 24 февруари, што вклучува и загинати и ранети, објави Пентагон. ...
ДАДОА РЕЗУЛТАТ СИЛНИТЕ СООБРАЌАЈНИ КОНТРОЛИ И КАЗНИ, ЖРТВИТЕ ВО СООБРАЌАЈКИ ВО МАРТ ЗА 4 ПАТИ ПОМАЛКУ ОД ЛАНИ

ДАДОА РЕЗУЛТАТ СИЛНИТЕ СООБРАЌАЈНИ КОНТРОЛИ И КАЗНИ, ЖРТВИТЕ ВО СООБРАЌАЈКИ ВО МАРТ ЗА 4 ПАТИ ПОМАЛКУ ОД ЛАНИ

Минатата 2021 година е година со најмал број на жртви во сообраќајот во последните 15 години, а податоците од под првото тримесечие во 2022 година пок ...
РУСИЈА ЈА МЕНУВА ТАКТИКАТА, ЌЕ ИМА ПОВЕЌЕ ЦИВИЛНИ ЖРТВИ ВО УКРАИНА, ПРЕДУПРЕДИ БРИТАНСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА

РУСИЈА ЈА МЕНУВА ТАКТИКАТА, ЌЕ ИМА ПОВЕЌЕ ЦИВИЛНИ ЖРТВИ ВО УКРАИНА, ПРЕДУПРЕДИ БРИТАНСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА

Британското Министерството за одбрана денеска предупреди дека промената на руската тактика може да резултира со повеќе цивилни жртви во Украина. „К ...
ОТКАКО СУМ ЈАС МИНИСТЕР ИМА СЕРИОЗНО НАМАЛУВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ВО СООБРАЌАЈОТ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

ОТКАКО СУМ ЈАС МИНИСТЕР ИМА СЕРИОЗНО НАМАЛУВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ВО СООБРАЌАЈОТ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека откако тој е на функцијата постојано се намалуваат жртвите во сообраќајот, на денешниот наст ...
1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ