Таг: златен медал

TАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХИП ХОП

TАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХИП ХОП

Танчерите со Даунов синдром од танцовото студио „Денсерс јунајтед“ го освоија првото место во пара-категорија на Светското првенство во хип-хоп танци. ...
ДВЕ ЗЛАТА И СРЕБРО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ КАРАТИСТИ НА ЕВРОПСКАТА УНИВЕРЗИЈАДА

ДВЕ ЗЛАТА И СРЕБРО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ КАРАТИСТИ НА ЕВРОПСКАТА УНИВЕРЗИЈАДА

Македонските каратисти се враќаат со два златни и еден сребрен медал од Европското универзитетско првенство, кое што се одржа во Куимбра, Португалија. ...
2 / 2 НАПИСИ