Таг: Златна ѕвезда

КОСОВСКИОТ ФИЛМ „УЛИШТЕ“ НА БЛЕРТА БАШОЛИ ПОБЕДИ НА СИНЕДЕЈС

КОСОВСКИОТ ФИЛМ „УЛИШТЕ“ НА БЛЕРТА БАШОЛИ ПОБЕДИ НА СИНЕДЕЈС

Косовскиот филм „Улиште“ на режисерката Блерта Башоли, копродукција помеѓу Косово, Македонија, Швајцарија и Албанија победи на 20. Фестивалот на европ ...
СРПСКИОТ „ВЛАЖНОСТ“ НАЈДОБАР ФИЛМ НА СИНЕДЕЈС

СРПСКИОТ „ВЛАЖНОСТ“ НАЈДОБАР ФИЛМ НА СИНЕДЕЈС

„Влажност“ на српскиот автор Никола Љуца ја освои Златната ѕвезда за најдобар филм на 15 филмски фестивал Синедејс, што заврши синоќа во Скопје. Жирит ...
2 / 2 НАПИСИ