Таг: злоупотреба на службена положба

МВР СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА РАЗРЕШЕНИОТ ВАНЕ ЦВЕТАНОВ, ЈА ВРАБОТИЛ СОПРУГАТА ДУНАВКА ЗА ДА ОДАТ СО ДРЖАВНИ ПАРИ НА СЛУЖБЕНИ ПАТУВАЊА ВО СТРАНСТВО И ПРАВЕЛ НЕЗАКОНСКИ НАБАВКИ

МВР СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА РАЗРЕШЕНИОТ ВАНЕ ЦВЕТАНОВ, ЈА ВРАБОТИЛ СОПРУГАТА ДУНАВКА ЗА ДА ОДАТ СО ДРЖАВНИ ПАРИ НА СЛУЖБЕНИ ПАТУВАЊА ВО СТРАНСТВО И ПРАВЕЛ НЕЗАКОНСКИ НАБАВКИ

Министерството за внатрешни работи денеска поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Советот за унапредување и надзор на ревизијата В ...
СОВЕТНИКОТ НА СПАСОВСКИ КАЖАЛ НА ОСОМНИЧЕНА ДЕКА Ѝ ГИ СЛУШААТ ТЕЛЕФОНИТЕ И ДА БИДЕ ВНИМАТЕЛНА ОТИ ЌЕ ЈА СЛЕДИ АГЕНТ

СОВЕТНИКОТ НА СПАСОВСКИ КАЖАЛ НА ОСОМНИЧЕНА ДЕКА Ѝ ГИ СЛУШААТ ТЕЛЕФОНИТЕ И ДА БИДЕ ВНИМАТЕЛНА ОТИ ЌЕ ЈА СЛЕДИ АГЕНТ

Советникот на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој вчера беше уапсен, кажал на лицето за кое се водело истражна постапка дека се следат ...
2 / 2 НАПИСИ