Таг: змија

ГО КАСНАЛА ЗМИЈА ДОДЕКА МИЕЛ РАЦЕ ВО ДВОР, ТРЕТО КАСНУВАЊЕ ВО ВЕЛЕШКО ЗА 10 ДЕНА

ГО КАСНАЛА ЗМИЈА ДОДЕКА МИЕЛ РАЦЕ ВО ДВОР, ТРЕТО КАСНУВАЊЕ ВО ВЕЛЕШКО ЗА 10 ДЕНА

Вчера доцна попладне, 74-годишен жител на велешкото село Бањица бил каснат од змија. Според неговото кажување тоа било поскок, a а го каснала околу 20 ...
ЗМИЈА ОТРОВНИЦА КАСНАЛА ДВАЈЦА ВЕЛЕШАНИ ДОДЕКА РАБОТЕЛЕ НА ЛОЗЈЕ, ПРЕФРЛЕНИ СЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

ЗМИЈА ОТРОВНИЦА КАСНАЛА ДВАЈЦА ВЕЛЕШАНИ ДОДЕКА РАБОТЕЛЕ НА ЛОЗЈЕ, ПРЕФРЛЕНИ СЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Змија каснала двајца велешани вчера додека работеле на лозје вчера околу 9ч во близина на Војнички Мост, кај селото Војница, кои откако им се влошила ...
ОТРОВНА ЗМИЈА ИЗЛЕЗЕ НА ТЕРЕН И ПРЕКИНА МЕЧ НА ТЕНИСКИОТ ТУРНИР ВО БРИЗБЕЈН

ОТРОВНА ЗМИЈА ИЗЛЕЗЕ НА ТЕРЕН И ПРЕКИНА МЕЧ НА ТЕНИСКИОТ ТУРНИР ВО БРИЗБЕЈН

Некогашниот освојувач на Отвореното првенство на САД, Доминик Тим, се соочи со неочекуван противник на тенискиот турнир во Бризбејн, откако змија отро ...
НОВ ВИД ЗМИЈА ОТКРИЕН ВО ПЕРУ ИМЕНУВАН ПО ХАРИСОН ФОРД

НОВ ВИД ЗМИЈА ОТКРИЕН ВО ПЕРУ ИМЕНУВАН ПО ХАРИСОН ФОРД

Индијана Џонс можеби се плаши од змии, но Харисон Форд сега има вистинска змија именувана според него. Нов вид змија пронајден во Перу го доби името t ...
ТЕКСАШАНКА НАПАДНАТА ИСТОВРЕМЕНО ОД ЗМИЈА И ЈАСТРЕБ

ТЕКСАШАНКА НАПАДНАТА ИСТОВРЕМЕНО ОД ЗМИЈА И ЈАСТРЕБ

Жена од Тексас била нападната од јастреб и змија во исто време, откако птицата - која јаде змии - случајно врз неа ја испуштила змијата. Пеги Џонс (64 ...
ПИТОН ПРОГОЛТА ЖЕНА ВО ИНДОНЕЗИЈА

ПИТОН ПРОГОЛТА ЖЕНА ВО ИНДОНЕЗИЈА

Жена била убиена и проголтана од питон во индонезиската провинција Џамби, објавија локалните медиуми. Педесет и четиригодишната жена била на работа на ...
ЗМИЈА ПРОНАЈДЕНА ВО АВИОН ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО ЊУ ЏЕРСИ, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКО ВЛЕГЛА

ЗМИЈА ПРОНАЈДЕНА ВО АВИОН ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО ЊУ ЏЕРСИ, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКО ВЛЕГЛА

Иако звучи како сцена од холивудски филм, на властите не им требаше помош од Семујел Џексон, ѕвездата на „Змии во авион“, кога еден патник нашол змија ...
ЗМИЈА ВО СТАН НА ПЕТТИ КАТ ВО ТЕТОВО, ИНТЕРВЕНИРАЛА ПОЖАРНАТА

ЗМИЈА ВО СТАН НА ПЕТТИ КАТ ВО ТЕТОВО, ИНТЕРВЕНИРАЛА ПОЖАРНАТА

Тетовските пожарникари интервенирале на повик на жителка од зграда на улицата Борче Кочовски и фатиле змија која влегла во нејзиниот стан на петтиот к ...
СИ ГО СПАСИЛА ДЕТЕТО ОД ЗМИЈА ОТРОВНИЦА ВО ГРАНАПЧЕ

СИ ГО СПАСИЛА ДЕТЕТО ОД ЗМИЈА ОТРОВНИЦА ВО ГРАНАПЧЕ

Змија отровница влегла во гранапче во тетовското село Волковија, но исплашената сопственичка успеала да го заштити 3-годишниот син кој во моментот си ...
9 / 9 НАПИСИ