Таг: Зоран Милановиќ

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ПОБАРАВ ВЕДНАШ ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА КОИ ЕУ СО ГОДИНИ ГИ МАЛТРЕТИРА, КАЖА ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ

ПОБАРАВ ВЕДНАШ ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА КОИ ЕУ СО ГОДИНИ ГИ МАЛТРЕТИРА, КАЖА ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ го поддржа барањето на Украина за членство во Европска Унија, откако во прв момент не го потпиша отвореното пис ...
МИСЛЕВ НЕКОЈ РУСКИ ПОЛИТИЧАР ГО РЕКОЛ ТОА – ХРВАТСКИОТ ПРЕМИЕР ПЛЕНКОВИЌ Ѝ СЕ ИЗВИНИ НА УКРАИНА ЗА ИЗЈАВИТЕ НА МИЛАНОВИЌ

МИСЛЕВ НЕКОЈ РУСКИ ПОЛИТИЧАР ГО РЕКОЛ ТОА – ХРВАТСКИОТ ПРЕМИЕР ПЛЕНКОВИЌ Ѝ СЕ ИЗВИНИ НА УКРАИНА ЗА ИЗЈАВИТЕ НА МИЛАНОВИЌ

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ ѝ се извини на Украина за вчерашните изјави на претседателот Зоран Милановиќ, кога, меѓу другото, ја опиша како ед ...
АКО ДОЈДЕ ДО ЕСКАЛАЦИЈА ВО УКРАИНА, ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕМЕ СИТЕ ХРВАТСКИ ВОЈНИЦИ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИЛАНОВИЌ

АКО ДОЈДЕ ДО ЕСКАЛАЦИЈА ВО УКРАИНА, ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕМЕ СИТЕ ХРВАТСКИ ВОЈНИЦИ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИЛАНОВИЌ

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ изјави дека Хрватска нема да учествува во зајакнувањето на силите на НАТО во источна Европа поради ситуацијата ...
ДОБРА ВЕСТ Е ШТО ПОРТУГАЛСКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО ЗАВРШИ, А ДОАЃА СЛОВЕНИЈА, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ВО ЗАГРЕБ

ДОБРА ВЕСТ Е ШТО ПОРТУГАЛСКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО ЗАВРШИ, А ДОАЃА СЛОВЕНИЈА, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ВО ЗАГРЕБ

Претседателот Стево Пендаровски кажа дека изјавата на португалската секретарка за европски прашања Ана Паула Закаријаш дека „северномакедонскиот јазик ...
ШТО ЌЕ БИДЕ АКО ХРВАТСКА ГО ОСПОРУВА БОШЊАЧКИОТ ИЛИ ЦРНОГОРСКИОТ ЈАЗИК, ПРАША ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА БУГАРИЈА

ШТО ЌЕ БИДЕ АКО ХРВАТСКА ГО ОСПОРУВА БОШЊАЧКИОТ ИЛИ ЦРНОГОРСКИОТ ЈАЗИК, ПРАША ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА БУГАРИЈА

Претседателот на Република Хрватска Зоран Милановиќ оспорувањето на идентитетот и јазикот не само на народот на соседна земја, туку и на други држави, ...
ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР СЕ СКАРАА ЗА МАКЕДОНИЈА ПО НЕКОЛКУ НАПАДИ ВРЗ БУГАРИ ВО ХРВАТСКА

ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР СЕ СКАРАА ЗА МАКЕДОНИЈА ПО НЕКОЛКУ НАПАДИ ВРЗ БУГАРИ ВО ХРВАТСКА

Бугарската амбасадорка во Хрватска, Генка Весилева Георгиева, пријавила дека во изминатите денови во земјата се случиле три инциденти со бугарски држа ...
БУГАРИЈА ЈА ИСКАРА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА ЗА ИЗЈАВАТА НА МИЛАНОВИЌ ДЕКА БУГАРИЈА ЈА СИЛУВА МАКЕДОНИЈА

БУГАРИЈА ЈА ИСКАРА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА ЗА ИЗЈАВАТА НА МИЛАНОВИЌ ДЕКА БУГАРИЈА ЈА СИЛУВА МАКЕДОНИЈА

Бугарскиот министер за надворешни работи Светлан Стоев ја повика хрватската амбасадорка во Софија Јасна Огњановац да му пренесе на хрватскиот претседа ...
БУГАРИЈА САКА ДА ЈА УНИШТИ МАКЕДОНИЈА САМО ЗАТОА ШТО Е ПОСЛАБА, ВЕЛИ ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ

БУГАРИЈА САКА ДА ЈА УНИШТИ МАКЕДОНИЈА САМО ЗАТОА ШТО Е ПОСЛАБА, ВЕЛИ ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ вели дека она што го прави Бугарија кон Македонија е уништување на послабиот од себеси само затоа што е послаб, ...
ХРВАТ ЈА ТУЖИ ЈОСИПА ЛИСАЦ ЗА НАВРЕДЛИВО ПЕЕЊЕ НА ХИМНАТА НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ

ХРВАТ ЈА ТУЖИ ЈОСИПА ЛИСАЦ ЗА НАВРЕДЛИВО ПЕЕЊЕ НА ХИМНАТА НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ

Хрват поднесе кривична пријава против пејачката дива Јосипа Лисац поради „навредливото“ изведување на химната за време на инаугурацијата на новиот хрв ...
ЗОРАН МИЛАНОВИЌ ПОБЕДИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА, ВЕЛАТ ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

ЗОРАН МИЛАНОВИЌ ПОБЕДИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА, ВЕЛАТ ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

Поранешниот премиер Зоран Милановиќ ќе биде нов претседател на Хрватска, велат излезните анкети. Агенцијата „Ипсос плус“ објави дека излезните анке ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ