Таг: Зоран Милевски-Кичеец

УТРЕ НАПЛАДНЕ ПРЕСУДА ЗА ЗОРАН МИЛЕВСКИ-КИЧЕЕЦ, КОЈ ПРИЗНА ВИНА ВО „РЕКЕТ“

УТРЕ НАПЛАДНЕ ПРЕСУДА ЗА ЗОРАН МИЛЕВСКИ-КИЧЕЕЦ, КОЈ ПРИЗНА ВИНА ВО „РЕКЕТ“

Пресудата за третообвинетиот во „Рекет“ Зоран Милевски-Кичеец ќе биде објавена утре напладне. Тој призна вина денеска, на почетокот на судењето, во ко ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ВО „РЕКЕТ“ ЗОКИ КИЧЕЕЦ ПУШТЕН ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР

ОСОМНИЧЕНИОТ ВО „РЕКЕТ“ ЗОКИ КИЧЕЕЦ ПУШТЕН ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР

Зоран Милевски-Кичеец, второосомничен во случајот „Рекет“, е пуштен во домашен притвор. Кривичниот суд по добиено позитивно мислење од Обвинителството ...
СУДОТ ОДРЕДИ НОВИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА БОКИ 13 И ЗОКИ КИЧЕЕЦ

СУДОТ ОДРЕДИ НОВИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА БОКИ 13 И ЗОКИ КИЧЕЕЦ

За нови 30 дена продолжен е притворот на Бојан Јовановски-Боки 13 и Зоран Милевски-Кичеец, осомничени во случајот „Рекет“. Ова е втор пат Судот да ја ...
3 / 3 НАПИСИ